Na minutku

Simona Peková z HaDivadla vpadne do kin filmovou komedií Přišla v noci

Simona Peková, HaDivadlo, komedie, Přišla v noci, Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček, *Magazín KULT*
Divadlo
Děj filmu vypráví příběh páru třicátníků, jejichž poklidný život naruší vpád matky jednoho z nich

Dlouholetá členka brněnské alternativní scény HaDivadlo Simona Peková ztvární ústřední postavu v nové černé komedii Přišla v noci autorského dua Jan Vejnar a Tomáš Pavlíček. Snímek půjde do kin od 2. listopadu 2023. Pro Pekovou jde o dosud největší filmovou roli.

Simona Peková je v souboru HaDivadla už od roku 2007. Aktuálně ji v divadle můžete vidět mimo jiné v roli Vojnické ve Strýčku Váňovi nebo Akuliny Ivanovny ze hry Maloměšťáci, obě v režii uměleckého šéfa HaDivadla Ivana Buraje. Je to však poprvé, co se tato převážně divadelní herečka objeví v hlavní roli ve filmu. „V postavě Valerie dává Simona Peková divákovi úplně vše, co má. Ve Valerii jsou její osobní zážitky, zkušenosti i vzpomínky. Pevně věřím, že je to největší filmová role Simony Pekové,“ říká k jejímu výkonu jeden ze scenáristů a režisérů filmu Tomáš Pavlíček.

Snímek ocenili na MFF v Karlových Varech 2023 v kategorii Zvláštní uvedení a na MFF Finále v Plzni získal Cenu studentské poroty ZČÚ pro Nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film. 

Divadla

Poštovská 8d, Brno

Další představení v místě

Top
Divadlo
HaDivadlo
Top
Divadlo
HaDivadlo
Divadlo
HaDivadlo
Divadlo
HaDivadlo