Staň se rytířem Kai

Lone Wolf je série, která v současné době sestává z 31 gamebooků vytvořených Joeem Deverem a původně ilustrovaných Gary Chalkem.

Lone Wolf, gamebook, Dobrodružství Lone Wolfa, Nakladatelství Mytago, magazín Kult* Brno
Zábava
Hra na hrdiny Lone Wolf je vynikající pro začínající hráče či rodiče, kteří by chtěli do tajů takových her zasvětit své potomky.

Lone Wolf je proslavená série gamebooků zesnulého britského autora Joe Devera. Vycházela u nás v devadesátých letech a o její renesanci se postaralo nakladatelství Mytago, jež vydalo i stejnojmennou hru na hrdiny. Chcete-li si vytvořit vlastního reka bez bázně a hany a potírat mystické zlo, Lone Wolf vám otevírá brány dobrodružství.

Svět série Lone Wolf je poměrně typickou fantasy zasazenou do kulis čarovného středověku s temnou říší za humny a zlořády na každém kroku. Rytíři Kai, jimiž se můžete stát, však nejsou šlechtici zakutí do oceli. Připomínají spíše hvězdnoválečné Jedie, protože jsou vybírání a cvičeni od útlého dětství dle nadání, nikoliv původu. V klášteře se od mistrů řádu učí bojovat, stopovat a osvojují si i mystičtější dovednosti. Zatímco v gameboocích byl řád takřka rozprášen, ve hře na hrdiny vzkvétá.

Hra je velmi přístupná nováčkům. Stačí si vybrat jednu z připravených postav a pustit se do úvodního dobrodružství navrženého tak, aby si hráči osvojili základní mechaniky. Druhá výprava pak nenásilným způsobem přidává pokročilejší pravidla. I soubojový systém je zde prostý a přejatý z gamebooků. Díky tomu, že se boj hrdinů s nepřáteli vyhodnocuje okamžitě a nestřídají se v útočných a obranných akcích, pěkně odsýpá.

Lone Wolf, gamebook, Dobrodružství Lone Wolfa, Nakladatelství Mytago, magazín Kult* Brno

V krabici s hrou naleznete listy hrdinů, mapu, žetony a především tři knihy pravidel. Legendy vám zprostředkují první dobrodružství i pravidla. Výcvik hráčům mimo jiné umožní vytvořit si vlastní rytíře Kai s unikátními dovednostmi a rysy. Moudrost je pro průvodce hrou a seznamuje ho s rozšířenými pravidly, reáliemi světa, vybavením, nepřáteli či dává rady pro úspěšné vedení hry tak, aby si ji všichni užili. Knihy i herní prvky jsou krásně ilustrované.

Rozvoj postav je oproti podobným hrám značně zjednodušený. Díky absenci atributů jako síla, důvtip či obratnost si rytíři při postupu na vyšší úroveň pouze osvojí novou dovednost a některou ze stávajících si vylepší. V průběhu hraní nezískávají žádné body zkušenosti a bývají obvykle povýšeni po zdárném završení úkolu. Vzhledem k tomu, že začínají na páté úrovni a na desáté dosáhnou mistrovství, aniž by se mohli dále zdokonalovat, po pětici herních sezení snadno dosáhnou stropu. Samozřejmě lze hrát dál i bez zdokonalování, případně si vytvořit nového reka. Tento mechanismus obohacují pokročilejší pravidla, avšak nijak významně.

Také čtěte
Horizon Forbidden West je nadcházející akční hra na hrdiny vyvinutá společností Guerrilla Games a vydaná společností Sony Interactive Entertainment.Magazín KULT* Brno
V průběhu letošního roku dojde minimálně ke dvěma významným herním návratům. Zatímco na pokračování...

Hra na hrdiny Lone Wolf je vynikající pro začínající hráče či rodiče, kteří by chtěli do tajů takových her zasvětit své potomky. Ačkoliv nabízí i rozšiřující pravidla, protřelí hráči posedlí pipláním postavy si v ní na své nepřijdou. Upřednostňujete-li nenáročné hraní před komplexními mechanikami, Lone Wolf je tu pro vás.

Hodnocení: 78 %   

Lone Wolf - hra na hrdiny
Nakladatel: Mytago
tři plnobarevné příručky
scénáře, pravidla, vše potřebné ke hře
nutnost pro fanoušky gamebooků Lone Wolf

koupit hru

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Recenze
Knihy
Organizační porno vzbuzuje pozornost už svým atraktivním názvem. Pod...