Na minutku

Třetí červnový víkend bude patřit dopravním nadšencům. Do ulic vyjedou i historické vozy, které umožní projížďku

Dopravní nostalgie. Ignis Brunensis. Magazín KULT* Brno
Volný čas
Mezi dopravními prostředky nebude chybět ani netradiční koňka

Svátek všem milovníkům městské dopravy otevře veřejnosti i vozovnu v Medlánkách. V rámci festivalu IGNIS BRUNENSIS se bude konat tradiční Dopravní nostalgie a proběhne také rozlučková jízda s trolejbusy Škoda 14Tr, 15Tr a autobusy Karosa B961.

V sobotu 17. a neděli 18. června 2023 budou v dopoledních hodinách na náměstí Svobody a v Brandlově ulici vystavena historická vozidla MHD, aby následně na zvláštních linkách převáželi cestující. Těšit se můžete například na tramvaj 107 (dřevák) s vlečným vozem, legendární „oblý“ autobus Škoda 706 RTO nebo trolejbus 15Tr. Nebude však chybět například ani parní tramvaj Caroline.

V neděli 18. června bude program pokračovat, ale především půjde o speciální rozlučkovou jízdu s vozy Škoda 14Tr, 15Tr a autobusy Karosa B961, které budou během dne v provozu na zvláštní lince z Mendlova náměstí. S vyřazením těchto typů vozů budou na pravidelných trolejbusových a autobusových linkách jezdit pouze nízkopodlažní vozy, proto bude část výtěžku z jízdného věnována Lize vozíčkářů.

Jízdní řády včetně ceníků jízdného pro jednotlivé linky jsou již nyní k dispozici na internetových stránkách www.dpmb.cz.