BVV, veletrhy brno, brněnské výstaviště, koncert, výstava, soutěž, expozice, velká kapacita, sál, funkcionalismus, pisárky

Veletrhy Brno (BVV)

Brněnské výstaviště je český výstavní areál v městské části Brno-střed v katastrálním území Pisárky. Celoročně provozuje veletrhy, výstavy, přehlídky, koncerty a různé další akce. Hlavní vstup do areálu se nachází na východní straně. 

Jednopatrová kruhová budova byla počátkem šedesátých let prodloužena a na jejím jižním konci vznikla výšková správní budova. Před vstup bylo instalováno sousoší Vincence Makovského Nový Věk, které je v druhém odlitku umístěno i před budovou bývalého Federálního shromáždění, dnes Novou budovou Národního muzea.

Výstavní areál tvoří řada pavilonů, které byly zřízeny v průběhu desítek let existence výstaviště. Nejstarší Pavilon A byl hlavním pavilonem pro Výstavu soudobé kultury v Československu. Pavilon B, Pavilon C, Pavilon Y a Pavilon Z vznikly v rámci rozšíření výstaviště na přelomu 50. a 60. let 20. století. Pavilon D byl dokončen v 70. letech a dnes slouží jako VIDA! science centrum. Pavilon E, Pavilon F a Pavilon G vznikly v pozdější době, v závěru 20. století. Nejnovějším pavilonem je Pavilon P, který byl dokončen roku 2009 na místě starších stržených pavilonů P, X a L. Dominantou výstaviště je kromě Pavilonu Z s kopulí o průměru 90 m i vyhlídková věž.

Základ dopravy na výstaviště tvoří tramvajová linka číslo 1 (Řečkovice – Hlavní nádraží – Výstaviště – Bystrc, Ečerova), zastavující na zastávkách Výstaviště, hlavní vstup a Výstaviště, vstup G2. 

Celková kapacita výstaviště je 30 000 lidí. Více informací ke kapacitám naleznete zde: bvv.cz/pronajmy/ke-stazeni/maximalni-kapacity-hal/. 

Napsali jsme

Top
Recenze
Festival
Legendární popkulturní festival, jehož jméno je známé po celém světe...
Článek
Zábava
Comic-Con Junior je setkáním celých rodin fanoušků sci-fi a fantasy...
Článek
Historie
Slovní spojení „ Brno, veletržní město “ vzniklo po mimořádném úspěchu...
Článek
Volný čas
Říjen nabízí pestrou škálu výstav, které potěší kreativní umělecké...