Článek

VIDA! Objevy

Vida!, Objevy, vynálezy, magazín KULT* Brno
Volný čas

V sobotu 1. dubna 2023 bude ve VIDA! šíleně geniální rodinný den plný objevů VIDA! Objevy. Na několika stanovištích vám představíme nejdůležitější objevy a vynálezy, které nás obklopují. 

A když už bude ten apríl, tak každý kdo dojde v převleku, za bláznivého vědce od nás dostane malý dárek. Protože se jedná o akci pro rodiny s dětmi, přidali jsme promítání 3D filmu Pidiobři a vstup na film bude ten den zdarma v rámci vstupného do expozice. Stejně jako science show Kolo, která popisuje fyzikální procesy spojené s jízdou na kole,“ pozval do VIDA! Lukáš Richter, ředitel.

V našem multifunkčním sále jsme pro rodiče a jejich děti připravili oblíbenou hru typu - co by kdyby, kterou si může zahrát celá rodina. Na jednom ze stanovišť se návštěvníci dozvědí jak je to s telefonem a jak vypadá uvnitř. V další místnosti zase přiblížíme užitečné plísně a mikroorganismy. Nebo si vyzkouší princip fungování knihtisku a žárovky,“ popsala program jeho autorka Tereza Muzikářová.

Ve VIDA! je více jak v rámci vnitřní expozice více jak 180 interaktivních exponátů a velká část z nich popisuje objevy a vynálezy lidstva. V rámci expozice mohou návštěvníci prozkoumat vývoj vědy hravou formou.

Vida!, Objevy, vynálezy, magazín KULT* Brno

Další novinkou je 3D film Poslední útes. „Díky 3D technologii mají návštěvníci pocit, jak kdyby byli přímo u korálového útesu. Film přibližuje, jak moc jsou pro lidstvo a Zemi korálové útesy důležité. Dá se přirovnat k obrovskému městu. Stejně jako město se rozvíjí, poskytuje svým obyvatelům přístřeší, potravu, očistné mechanismy, které mají vliv na celý oceán,“ popsal nový film ředitel Lukáš Richter.

Během března mohou dětští návštěvníci využít dílny s pokusy na téma Za polární září. „Vydáte se s námi na tajuplnou pomyslnou výpravu na ostrov Island, kde je plno sopek, gejzírů a vodopádů. Kde zem bublá doslova na každém kroku. Kdo náhodou ještě neví, co je gejzír, tak u nás se to dozví. Také popíšeme vznik polární záře a další zajímavosti tohoto magického místa,“ popisuje víkendové dílny Daniela Marková, autorka programu. 

Dílny s pokusy můžete navštívit vždy o víkendu za příplatek ke vstupnému 50 Kč pro skupinu 1-3 osob, začátky jsou ve 12, 14 a 16 hodin.

V týdnu od 20. března do 26. března bude VIDA! součástí brněnských Dnů elektronové mikroskopie, kdy na víkend 24. - 26. března bude připraven speciální program s nutnou rezervací. Více na webu vida.cz. 

24. dubna bude již druhý večer pro dospělé VIDA! After Dark s názvem Sound. „Součástí večera bude i hudba, drinky Baru Úplně všude upravené a extra připravené pro tento večer. Nebude chybět ani tradiční fotokoutek,“ uvedla Kateřina L. Brettschneiderová, tisková mluvčí VIDA!, a doplnila: „A vystoupí  Brno Contemporary Orchestra.“ 

Vida!, Objevy, vynálezy, magazín KULT* Brno
Top
Zábava

Křížkovského 554/12, Brno

Další představení v místě

Volný čas
Zábava
VIDA! science centrum

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
O něčem, co se údajně mělo stát, ale prakticky se nestalo. Možná proto...
Top
Článek
Umění
Jediná brněnská galerie zaměřující se výhradně na fotografii letos v...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...
Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...