Na minutku

Začíná adventní kouzlo v Brně – Na Zelném trhu byl instalován vánoční strom

Vánoční strom, Vánoce 2024,, magazín KULT* Brno
Volný čas
Foto: Petr Pospíchal

Adventní čas začíná ve velkém stylu v Brně, kde se na Zelném trhu objevil impozantní vánoční strom. Jedná se o patnáct metrů vysokou jedli původem z Břeclavska, která byla instalována v noci na včerejšek. Tradice ozdobení vánočního stromu na tomto historickém náměstí sahá až do roku 1929, kdy slavný spisovatel Rudolf Těsnohlídek poprvé zahájil tuto krásnou praxi.

Vánoční strom na Zelném trhu není pouze ozdobou, ale také symbolizuje bohatou tradici a sdílenou radost v období vánočních svátků. Místní i návštěvníci se mohou těšit na příjemné chvíle při procházkách kolem náměstí a sledování příprav na slavnostní okamžik, kdy se Brno ponoří do magie Vánoc.

Rudolf Těsnohlídek věřil v sílu vánočních tradic a rozhodl se vytvořit něco, co zůstane v srdcích Brňanů navždy. První vánoční strom tehdy osvětlily pouze křesťanské symboly a byl jasným vyjádřením radosti a naděje. Od té doby se tento půvabný rituál každý rok opakuje, a tak strom na Zelném trhu představuje nejen krásnou ozdobu, ale i živou připomínku hodnot spojených s vánočním obdobím.

Přijďte se podívat na krásu vánočního stromu a nechte se unést atmosférou adventního času na Zelném trhu.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Zelném trhu proběhne příští pátek.