Na minutku

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Vánoce, Lužánky, magazín KULT* Brno
Volný čas

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky a zpívání? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízejí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

K Vánocům v Lužánkách odjakživa patří radost z tvoření a vlastního výrobku, který může potěšit i vaše nejbližší pod stromečkem. Navštívit můžete online lužánecký obchod z pohodlí domova. Balíčky s návody a materiálem na tvoření pro děti i dospělé najdete na obchod.luzanky.cz.

„Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč.” Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Připravte si ji pro Mikuláše, čerta a anděla, které potkáte na lužáneckých pracovištích v Žabovřeskách a Bohunicích od 3. do 5. prosince. Těšit se můžete i na mikulášský turnaj Osadníci z Katanu.

Tradičně největší akce se chystá v lužáneckém pracovišti Lidická. Tentokrát se na Medových Vánocích seznámíte se světem včel, a to díky povídání, ochutnávání medů, soutěžnímu kvízu, včelím produktům a výstavě včelařských pomůcek. Na programu budou i tvůrčí dílny jako odlévané a motané svíčky, medová kosmetika, zdobení perníčků, dekorace, zapékané sklo, hmyzí domečky, ozdoby z Poniklé nebo kovárna. Přijďte na Lidickou 50 v sobotu 17. prosince od 10:00 do 16:00! Akce se koná ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna a je součástí projektu Včely do Brna, který vzešel z participativního rozpočtu města Dáme na vás

-PR-

Více o akcích na luzanky.cz.