Na minutku

28. ročník Světa knihy má téma „Autoři bez hranic“ a přivítá i Roberta Fulghuma

Mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Robert Fulghum, Autoři bez hranic. Magazín KULT* Brno
Knihy
V pořadí již 28. ročník Mezinárodního knižního festivalu Svět knihy otevře brány Výstaviště Praha již ve čtvrtek 11. května.

Seznámit návštěvníky Světa knihy s tvorbou i osobnostmi z různých zemí a regionů je již tradicí. Tentokrát se však hlavní pozornost neupírá k jednomu čestnému hostovi, ale vyzdvihuje všechny autory překračující pomyslné hranice. Letos na vás čeká 364 vystavovatelů a více jak 600 účinkujících ze 30 zemí a regionů.

Vše se odehraje od čtvrtka 11. do neděle 14. května 2023, v Křižíkových pavilonech v pražských Holešovicích, kde Svět knihy přivítá mimo jiné zástupce britské fantasy Bena Aaronovitche a Roba Wilkinse, švýcarskou spisovatelku a publicistku se slovenskými kořeny Irenu Brežnou, populární polskou autorku historické beletrie Elżbietu Cherezińskou i amerického filozofa každodenního života Roberta Fulghuma.

Festival umožní rovněž setkání s ruským literárním provokatérem Vladimirem Sorokinem, ukrajinskou literární hvězdou Serhijem Žadanem, který navíc odehraje koncert se svou kapelou. Program Das Buch blíže představí německy píšící autory a veřejná tribuna Literatura jako hlas svobody pomůže autorům být slyšet i za hranicemi své země.

Kompletní přehled bohatého doprovodného programu Světa knihy naleznete na stránkách veletrhu.