DOMŮ: Výtvarná ozvěna lesa

Výstava s názvem Domů představí čerstvé, ale i starší obrazy, které otvírají světy pod povrchem země i člověka a objekty vytvořené z hub ztělesňující živelnou sílu země. V jejich podhoubí malířka nachází shodu s lidským podvědomím a nepochybuje o jejich inteligenci.


Ve středu 11.10. proběhne k této výstavě vernisáž. Začátek bude v 17.00 na hradě Špilberku.

Konání akce
Více informací
Vstupenky
Výstava DOMŮ: Výtvarná ozvěna lesam, Muzeum města Brna. Magazín KULT* Brno

Je živným polem prostoupeným moudrostí času: „Houby jsou bytosti, jsou tu dávno před tím, než jsme tu byli my a mnohem víc než my rozumí světu!“ Suší a ukládá je jako léčiva a z některých louhuje barviva pro své akvarely. Vedle hub maluje vlastní tělové pocity a stavy. Zaznamenává si sny a  promítá je do krajiny. Obojím se sama sobě otevírá, získává hlubší spojení se zemí a lépe rozumí tomu, co ji obklopuje. Houby, sny a krajiny jsou patníky na cestě domů.

Marie Ladrová je malířka, hudebnice a multimediální výtvarnice. Absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, intermediálního ateliéru Milana Knížáka, se již mnoho let zabývá jakýmsi podhoubím - vlastním, ale i tím, co je pod povrchem země, a věcmi, které ji přitahují. Výsadní technikou umělkyně je akvarel, jehož technologii a výrazové možnosti rozvíjí osobitou cestou – výrobou vlastních barev, netradičními formáty, analytickými studiemi i abstraktními kompozicemi. Velkoformátové akvarely jsou volně inspirované plenérovými studiemi konkrétních krajin či plodnic (hub), nebo vlastními sny.

Dále doporučujeme

Umění
Muzeum Města Brna

Křížová chodba Nové radnice
Dominikánské náměstí 1, Brno

Umění
Volný čas

Kleinův palác
náměstí Svobody 15, Brno

Umění
Muzeum Města Brna
Umění
Muzeum Města Brna

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...
Top
Recenze
Film
Sex, masturbace a sledování pornografie v souvislosti se starými lidmi...