Na minutku

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 odhalují výsledky 1. kola hlasování

Ceny Anděl 2022, Calin, Meky Žbirka, 7krát3, Lazer Viking a skupiny Dunaj, Lake Malawi a Vypsaná Fixa, Jaroslav Róna. Magazín KULT* Brno
Hudba
V pořadí 32. ročník cen České hudební akademie se uskuteční v sobotu 15. dubna v Křižíkově pavilonu pražského Výstaviště.

Výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie nastínily, jak by mohly vypadat letošní nominace na Ceny Anděl Coca-Cola 2022. Největší šance na nominace mají s ohledem na zastoupení v jednotlivých kategoriích Călin Panfili a nedávno zesnulý Miro Žbirka.

Ten první z nich zaujal albem Popstar a singlem Hannah Montana. Meky Žbirka má šanci získat nominace za své posmrtně vydané album Posledné veci a singl Nejsi sám. Třikrát v seznamech přednominací figurují jména 7krát3, Lazer Viking a skupiny Dunaj, Lake Malawi a Vypsaná Fixa.

I letos zůstali organizátoři Cen Anděl u tříkolového systému hlasování. Prvního kola hlasování se přitom zúčastnilo celkem 421 akademiků, tedy nejvíce za celou historii Andělů. Tříkolový systém hlasování podle něj dává akademikům prostor věnovat nahrávkám před finální volbou opravdu pozorný poslech.

Kompletní seznam výsledků prvního kola naleznete zde.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie 
a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny.