Článek

Christian Scott či Marcus Miller. JazzFestBrno pokračuje

JazzFestBrno 2022, Christian Scott. Magazín KULT* Brno
Festival
JazzFestBrno vznikl v roce 2002 a od té doby se vypracoval na pozici nejvýznamnější jazzové přehlídky v České republice.

Marcus Miller, Lizz Wright, Chris Thile, Snarky Puppy nebo Jacob Collier. Podzimní ozvěny Echoes of JazzFestBrno budou letos výraznější než kdy dřív. Příznivci progresivního jazzu by si v diářích měli zakroužkovat datum 14. září. Tehdy totiž do Divadla Husa na provázku zavítá hudební experimentátor, trumpetista Christian Scott, vystupující pod uměleckým jménem Chief Xian aTunde Adjuah.

V průběhu podzimních měsíců zamíří do Brna i basista Marcus Miller, zpěvačka Lizz Wright, multiinstrumentalista a zpěvák Jacob Collier, mandolinista a zpěvák Chris Thile či početný ansámbl Snarky Puppy. Podzimní program odstartuje 4. září koncertem kontrabasisty Avishaie Cohena, který se koná v Sono Centru ve spolupráci s novým festivalem židovské kultury Štetl Fest.

Druhým zářijovým koncertem, který JazzFestBrno připravuje, je právě vystoupení Christiana Scotta. Experimentátora, objevitele, hudebního filozofa, uctívače tradic, bořitele hranic, stavitele mezikulturních mostů… Ať už k tomuto Američanovi přilepíte kterékoli z těchto označení, vždy bude sedět. Zároveň ho však nikdy nevystihne úplně. Je to prostě originál.

„Respektuji jazzové tradice, nesnažím se je nahradit. Jde mi o to vložit do rytmické a harmonické struktury co nejvíce hudebních forem a kulturních vjemů,“ vysvětluje sám trumpetista. Můžete se tak těšit na zážitek s příměsí progresivního rocku a jazzu, který vám zároveň připomene, že ačkoli jsou kolébkou jazzu Spojené státy, kořeny tohoto žánru sahají mnohem hlouběji do historie a na jiné kontinenty.

Kompletní program naleznete na www.jazzfestbrno.cz

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Top
Článek
Film
Herečka Claudia Cardinale slaví 86 a stále patří několik desetiletí...