Na minutku

Do kin vstupují Sami doma

Sami doma, film, trailer, magazín KULT* Brno
Film
Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. (foto: Zuzana Panska)

První česká bromance, dokumentární komedie o mužském přátelství Sami doma, s hlavními hrdiny filmařem a muzikantem Janem Foukalem a frontmanem kapely Bert & Friends Albertem Romanuttim, vstupuje 16. listopadu v rámci speciální distribuce do českých kin. Snímek vznikl v době lockdownu, kdy se spontánní spolubydlení v bytě o rozloze 38 metrů čtverečních pro oba umělce stalo tvůrčí příležitostí takřka bez hranic. 

Snímek byl v předpremiéře uveden na MFDF Jihlava v soutěžní sekci Česká radost.  

Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. Honza si čerstvě pronajal byt, aby řešil rodinnou situaci, Bert přišel kvůli zavřeným klubům o koncerty a právě se rozešel s holkou. Kromě Honzy a Berta domácnost sdílely ještě netradiční interiérové dekorace, jako například nafukovací banán či tapeta s motivem moře. Díky nim získal film lehce surrealistický nádech a byt prázdninovou atmosféru „ostrova tvorby a radosti“. 

Oba tvůrci během natáčení zároveň složili, otextovali a nazpívali nové autorské písně, a nakonec natočili i klip s názvem Gejzír, v němž konečně ze svého bytu vyšli ven a s dávkou nostalgie i nadsázky na své spolubydlení zavzpomínali. Se svým filmem a hudebním vystoupením budou jezdit po Česku, v listopadu je čekají tyto koncerty a projekce – 22. 11. v Chebu v Galerii G4 a 29. 11. v Brně v kině Scala, dále pak 14. prosince v Ústí nad Labem ve Veřejném sále Hraničář. Písně vyšly na stejnojmenné desce Sami doma.