Na minutku

Dramatizace románu Bílá Voda Kateřiny Tučkové o ženách, víře a zlu

Bílá Voda, Kateřina Tučková, Městské divadlo Brno, premiéra, *Magazín KULT* Brno*
Divadlo
Tučková říká, že je to její nejprožitější kniha. Získala za ni Státní cenu za literaturu za rok 2022.

Městské divadlo Brno přináší jevištní adaptaci nejnovějšího románu Kateřiny Tučkové Bílá Voda ve světové premiéře. Pod režisérským vedením Doda Gombára máte možnost zhlédnout dílo na Činoherní scéně 10. a 11. února 2024. V inscenaci uvidíte mimo jiné Lenku Janíkovou, Markétu Sedláčkovou, Radku Coufalovou, Svetlanu Janotovou, Pavlu Vitázkovou, Janu Musilovou, Jana Mazáka, Viktora Skálu, Dušana Vitázka nebo Petra Halberstadta.

Autorkou hudby je Vladivojna La Chia a scénu a kostýmy navrhla Eva Jiřikovská. O pohybovou spolupráci se stará Denisa Musilová. Dramaturgem inscenace je Miroslav Ondra. Příběh vypráví o malé zastrčené vesnici s poetickým názvem Bílá Voda, která je skrytá ve stínu pohraničních hor. Sem kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. O několik století později právě sem přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí, která ji přivedla na pokraj sebevraždy. Namísto kláštera s početnou řeholní komunitou tu však najde pouze několik řádových sester vedených svéráznou řeholnicí Evaristou.

Román i inscenace se strhujícím dějem jsou inspirovány skutečnými událostmi, kniha zpřítomňuje nejen opomíjenou kapitolu totalitního bezpráví, ale otevírá i otázku nerovného postavení žen v církvi a vlastně i v celé společnosti.

Top
Divadla

Lidická 1863/16, Brno

Další představení v místě

Divadlo
Městské divadlo Brno

Hudební scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna