Na minutku

Dramox: Divadelní rozmanitost od politiky až po komedii

Dramox, objevte bohatý svět divadelního umění. magazín KULTINO* Brno
Divadlo

Dramox přichází s novými atrakcemi! Na této platformě můžete nyní zhlédnout širokou škálu divadelních představení, která zahrnují vše od satiry na politické události až po legendární komedie. Jestliže máte rádi divadlo, neváhejte a zarezervujte si své místo v první řadě!

Abrhám, Kodet, Landovský ve dvou legendárních kusech! 

Ruská klasika a hazard, to jsou Hráči z Činoherního klubu. Legendární karetní partii z roku 1982 rozehrávají Josef Abrhám, Jiří Kodet, Petr Nárožný a Jiří Zahajský! 

Do malého městečka se chystá Revizor, místní si ho ale spletou s podvodníkem Chlestakovem, který záměny rád využije… Jedinečná možnost zhlédnout zlatý hřeb Činoherního klubu z roku 1967 s Pavlem Landovským, Jiřím Kodetem, Josefem Abrhámem, Jiřím Hrzánem a Helenou Růžičkovou. 

Politika jako divadlo

Kalousek, koblihy, roušky! Neuvěřitelná politika posledních let v satiře Boss Babiš. Inscenace Divadla Republika se dočkala 100 repríz po celé republice, přestože se ji v některých městech pokusili zakázat! Za pozdravem Čau lidi se možná skrývá víc temnoty. Sledujte divadelní dramatizaci vzestupů a skoro pádů Andreje Babiše podle bestselleru investigativního novináře Jaroslava Kmenty.

Něco za něco a politika od Shakespeara

Ti mocní se moc nemění v moderním zpracování Shakespearovy hry Něco za něco z Divadla pod Palmovkou. V inscenaci roku se Jan Vlasák jako odcházející zhýralý vévoda Vincentio nechce vzdát moci a Jan Teplý jako pokrytec Angelo chlípně touží po jeptišce Isabele v perfektním podání Terezy Dočkalové. To bude silný zážitek!

O politických zákulisních pletkách ví své i Marie Antoinetta, kterou ve Francii provdali za Ludvíka XVI., aby zachránila evropský mír… a ona místo toho spustila revoluci. Její pohnutý osud připomíná skvělá inscenace z Národního divadla moravskoslezského, která je inspirovaná známým románem Stefana Zweiga, se Sárou Elebachovou v hlavní roli.

Ze stejné scény pobaví i oddychovější legenda Hoří, má panenko, která vystihuje to nejkomičtější z lidské povahy a nastavuje zrcadlo společnosti 60. let i té současné. Jeden hasičský bál, volba miss a rozkradená tombola: legendární hořká komedie podle geniálního filmu Miloše Formana z roku 1967 nezklame! 

Od sousedů se představí divadlo současného tance Štúdio tanca z Banské Bystrice. Inscenace Muž bez vlastností nabízí ironicky-kritický pohled na současnou společnost v taneční adaptaci románu rakouského spisovatele Roberta Musila. Na horizonte bez návratu se zase zabývá možnostmi komunikace a vztahů mezi tanečníky, které jediné jim mohou pomoci se vyrovnat s rychle měnícím se světem a přežít.

Zaregistrujte se na Dramox.cz a objevte bohatý svět divadelního umění. S předplatným za 299 Kč měsíčně máte přístup k více než 400 představením z českých i zahraničních divadel. Podpořte tvůrce a divadla a zažijte jedinečné divadelní zážitky, a to pohodlně přímo ve svém domově.