Na minutku

Festival Divadelní svět Brno se blíží: Přehled nejatraktivnějších událostí

festival Divadelní svět Brno, magazín KULTINO*Brno
Divadlo

Brno se opět připravuje na festival Divadelní svět Brno, který se letos dočká jubilejního 15. ročníku. Od 17. do 28. května se město promění v epicentrum divadelního dění, nabízejícího více než 70 představení a dalších akcí. Již tradičně se festival zaměřuje na propojení s prestižními zahraničními aktéry umělecké mezinárodní scény a přináší unikátní výběr zahraničních inscenací z Polska, Německa, Švýcarska, Slovenska a Velké Británie. Mezi největší taháky patří návrat britského choreografa Akrama Khana s inscenací Kniha džunglí jinak a projekt Zaměstnanci varšavského Teatr Studia, který reflektuje budoucnost lidstva v kontextu robotiky a umělé inteligence.

V rámci festivalu Divadelní svět Brno bude k dispozici široká škála žánrů, od velké činohry přes komorní projekty a taneční inscenace až po pohybové performance a site-specific akce. Festival rovněž nezapomíná na děti, které si mohou užít speciálně připravená představení, a nabízí i programy pro diváky se specifickými požadavky, jako jsou titulky pro anglicky mluvící návštěvníky či lektorské úvody pro neslyšící.

Mezi festivalovými premiérami a koprodukcemi se objevují zajímavé projekty, jako je multižánrový Oidipús komplet od Tygra v tísni či inscenace Filoktétés. Last minute Divadla X10. Festival DSB také hostí mezinárodní konferenci kritiků AICT/IACT, která nabídne více jak 120 kritikům z celého světa možnost diskutovat o současných divadelních trendech.

Pro milovníky divadla je tedy festival Divadelní svět Brno nezbytnou událostí, kterou stojí za to navštívit. Vstupenky jsou již v prodeji online na webových stránkách festivalu i v předprodeji v různých divadelních centrech a v síti Ticketportal. Nezapomeňte si rezervovat termín 17. - 28. května 2024 a zažít jedinečný zážitek z divadelního světa v Brně!