Na minutku

Festival Dokořán 2023 otevře muzikálové dveře v Městském divadle Brno

Festival Dokořán 2023, Městské divadlo Brno, Pekařova žena, Magazín KULT* Brno
Divadlo

Průřez tím nejzajímavějším z hudebního divadla z Česka i zahraničí přinese festival Městského divadla Brno Dokořán 2023 pro hudební divadlo od 9. do 13. června 2023. Na Hudební scénu MdB na Lidickou se sjede šest tuzemských a dva zahraniční divadelní soubory.

Z německého Ingolstadtu doveze tamní Městské divadlo 9. června dramatický muzikál Frankensteinova nevěsta. Divadlo Komedie Záhřeb z Chorvatska zazáří proslulou rockovou operou Jesus Christ Superstar 11. června.

Městské divadlo Brno představí 13. června na festivalu autorský muzikál Devět křížů, který vypráví starou moravskou legendu o ukrutném činu kolem roku 1540.

Také čtěte
Muzikál Devět křížů, Městské divadlo Brno, magazín KULT* Brno
Devět křížů znají motoristé coby odpočívadlo blízko Brna nedaleko exitu 168 dálnice D1. V Městském...

Z českých divadel z různých koutů republiky se těšte na Divadlo Alfa Plzeň s rodinnou loutkovou komedií o populárním hrdinovi POZOR, ZORRO! (10. června v 14 a 16 hod.) i na Východočeské divadlo Pardubice s muzikálovou komedií o síle lásky Pekařova žena (11. června). Pražské Divadlo v Dlouhé nabídne magický singspiel Kouzelná flétna (12. června). Z Plzně dorazí Divadlo J. K. Tyla s romantickým muzikálem Elisabeth (12. června).

Prozkoumejte celý program hudebního Festivalu Dokořán 2023.