Na minutku

Film FENTASY: Pohled do temného světa drogového byznysu

Fentasy, Česko-slovenský film, magazín KULT*ino Brno
Film

Česko-slovenský film FENTASY režiséra Samuela Vičana přináší fascinující pohled do světa jedné z nejnebezpečnějších drog současnosti – fentanylu. Inovativní trailer představuje vizuálně poutavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Film se do českých a slovenských kin dostane 14. března a nabídne divákům autentický a provokativní pohled do podzemního světa drogové závislosti.

Inspirováno skutečnými událostmi, FENTASY nás zavádí do hlubin drogového byznysu a života těch, kteří se do něj zapletou bez ohledu na následky. „Chtěli jsme natočit příběh, který se podobně odehrál v hlavním městě, abychom pomohli mladé generaci vnímat rizika spojená s výrobou a užíváním tvrdých drog,” vysvětluje režisér Samuel Vičan. Hlavní role ve filmu ztvárnili Kristína Kanátová, Noël Czuczor a David Švehlík v roli policejního vyšetřovatele.

Film FENTASY nejen vzbuzuje pozornost svým příběhem, ale i důležitostí tématu, které zobrazuje. Fentanylem zasažené životy jsou často osudy známých osobností i anonymních obětí a film odhaluje temnou stránku tohoto drogového fenoménu. Hudbu k filmu složil Ondřej Brousek, přičemž ve filmu zazní i hitovky jako Vašo Patejdlův Trištvrte na jeseň.