Článek

Galerie Valchařská slaví 10 let!

Článek Galerie Valchařská slaví 10 let!. Magazín KULTINO* Brno
Umění
Libuše Jarocvjáková - SUPERSONICO, zahájení výstavy 2023

Jediná brněnská galerie zaměřující se výhradně na fotografii letos v říjnu oslaví deset let od svého vzniku. K příležitosti výročí se vtipně vrací k první výstavě autorky Dity Pepe, kterou před lety zahájila svou činnost.

Umělci, grafici, nakladatelé i tiskaři, ti všichni se už deset let scházejí v brněnské Galerii Valchařská, která letos v říjnu slaví kulaté narozeniny. Tento tvůrčí potenciál a synergie určuje koncept galerie, v němž dostávají prostor etablované osobnosti fotografického světa i studentské práce. Občas program osvěží drobná odbočka v podobě jiného média, například výstava satirických koláží TMBK nebo absolventských prací Střední školy umění a designu.

Článek Galerie Valchařská slaví 10 let! 1. Magazín KULTINO* Brno
Tomáš Břínek - TMBK 2022, zahájení výstavy 2022

Galerie se mimo jiné stala základnou významného brněnského fotografa Miloše Budíka, známého především fotografiemi vily Tugendhat. Uspořádal tu dvě vlastní výstavy a vystavoval několik publikací a kalendářů. Z dalších jmenujme Iren Stehli a její projekt Krejčí Sláma nebo Jaroslava Pulicara, který zde bilancoval výstavou a knihou Efemeria. Pozornost si zaslouží také dokumentaristka Dana Kyndrová, jenž se dlouhodobě věnuje ruské tématice. Svůj soubor Supersonico prezentovala v galerii také nejslavnější současná česká fotografka Libuše Jarcovjáková.
Oslava desátých narozenin Galerie Valchařská se koná 18. října 2024. Fotografka Dita Pepe společně s kurátorem Lukášem Bártlem představí výběr autorčiných dosud nepublikovaných fotografií, které spojuje téma rodiny. Srdečně Vás zveme!

Článek Galerie Valchařská slaví 10 let! 2. Magazín KULTINO* Brno
Iren Stehli - Krejčí Sláma, zahájení výstavy 2017
Logo Galerie Valchařská. Magazín KULTINO* Brno

Galerie Valchařská - Tiskárna Helbich
Valchařská 36, Brno

www.galerievalcharska.cz

Mohlo by vás zajímat

Článek
Film
Divácká popularita italských westernů byla založena také na některých...
Recenze
Knihy
Tato drobná knížka se sice tváří poměrně nenápadně, ovšem obsahem je...
Rozhovor
Hudba
Svými písněmi glosuje aktuální dění a chytlavými texty baví lidi na...
Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...