Na minutku

Heidi brněnských tvůrců si získala srdce švýcarského publika

Heidi, Městské divadlo Brno, Stanislav Moša, Švýcarsko, premiéra, jezero Walensee, Walenstadt, Patric Scott
Divadlo
Pod širým hvězdným nebem bude Heidi ve Švýcarsku k vidění až do 27. července 2024

Již pošesté ocenilo mezinárodní obecenstvo na břehu jezera Walensee schopnosti a nadání brněnských tvůrců. Městské divadlo Brno se opět navrátilo do malebného městečka Walenstadt ve východním Švýcarsku. Ve středu 12. června tam totiž měl premiéru muzikál Heidi režiséra a ředitele Městského divadla Brno Stanislava Moši.

Moša inscenaci poprvé režíroval v prosinci 2019 ve Vídni, následně pak v německém Ingolstadtu v lednu 2023 a v lednu 2024 ji v české premiéře uvedl i na prknech Hudební scény Městského divadla Brno. Pokaždé se jednalo o její německou verzi, pro švýcarské uvedení ovšem vznikl zcela nový text i hudba, jejichž autorem je oblíbený švýcarský zpěvák a hvězdný muzikálový herec Patric Scott, který v představení současně hraje postavu Učitele.

Autorem scény je stálý spolupracovník Městského divadla Brno Christoph Weyers. Kostýmy, jež jsou připraveny tak, aby se pod ně daly v případě potřeby obléct i pro divácké oko nepostřehnutelné neopreny, navrhla Andrea Kučerová. Za režií světel stojí David Kachlíř a v orchestru, jenž živě doprovází herce na jevišti, má své místo brněnským divákům známý klávesista Tomáš Küfhaber.

Ústřední trojici postav ztvárňují Kim Fölmli jako Heidi, Stephan Luethy coby pasáček koz Petr a Jasmin Reif jako na vozík upoutaná Heidina kamarádka Klára.

 

Top
Divadla

Lidická 1863/16, Brno

Další představení v místě

Divadlo
Městské divadlo Brno

Hudební scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Hudební scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna