Na minutku

Hudební inventura

Hudební inventura, foyer Domu umění města Brna, magazín KULT* Brno
Hudba

Letošní poslední diversní koncert náleží do linie hudebních inventur, v jejímž rámci se soubor tradičně věnuje (znovu)objevování a objednávání skladeb domácích autorů. Tato inventurní událost nabízí konfrontaci až tří skladatelských generací.

Vůči dílům v Kanadě žijícího Rudolfa Komorouse a brněnského autora Pavla Slezáka zazní skladby Radima Bednaříka, jehož Fantazie č. 2 vznikla na objednávku souboru, a jeho žačky Terezy Opálkové. Instrumentačním pojítkem koncertu je využití cimbálu jako sólového nástroje. Na závěr letošního orchestrálního provozu Ensemble Opera Diversa tedy zazní celkově tři světové a jedna tuzemská premiéra.

Ensemble Opera Diversa je umělecký soubor, který se soustředí na objevné hudební a divadelní programy. Během více než dvacetiletého působení se ze souboru vyvinula hudební společnost, jež ve vlastní produkci organizuje kolem dvou desítek vystoupení ročně, a to především v domovském Brně.  Během podzimu 2022 navíc v rámci souboru vzniklo smyčcové kvarteto Diversa Quartet věnující se především tuzemské i zahraniční soudobé kvartetní tvorbě.

6. prosince 2022 v 19:00, foyer Domu umění města Brna

Veškeré další informace naleznete také na operadiversa.cz a na facebookové události.