Na minutku

Jubilejní 15. ročník, kdy Městské divadlo hraje venku na Biskupském dvoře

Letní scéna Městského divadla Brno, Biskupský dvůr, Katedrála sv. Petra, *Magazín KULT* Brno* a Pavla,
Divadlo
Letní scéna Městského divadla Brno s nezaměnitelnými kulisami katedrály sv. Petra a Pavla

Brněnský malebný kout Zelného trhu ožije neochvějně již patnáctým rokem poutavými příběhy z dílny Městského divadla Brno. Biskupský dvůr zaplní divadlo už v první polovině měsíce června 2024. Městské divadlo tam dohromady odehraje 29 představení až do 14. 7. 2024. Na výběr přitom bude ze sedmi různých titulů.

Protože letos uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany, tak Léto na Biskupském dvoře odstartuje 9. 6. 2024 světovou premiérou inscenace Proč bychom se netěšili na Smetanu. Inscenace slibuje nabídnout zpěvoherní klasiku v atraktivním provedení. V režii Igora Ondříčka se na letní scéně pod věžemi Petrova představí soubor a orchestr Městského divadla Brno.

Dále na Biskupáku uvidíte stálice jako pohádku O Statečném kováři v hlavní roli s Alešem Slaninou, mystifikační balábile s velkým orchestrem Krokodýl ze Svratky aneb Mozart v Brně, klasickou komedii Lakomec s Bolkem Polívkou, romantickou báseň Cyrano z Bergeracu s Igorem Ondříčkem nebo muzikál Noc na Karlštejně.

Začátky představení budou vždy ve 20 hodin a 30 minut a ve venkovních prostorách se hraje za každého počasí. Vstupenky na letní večery si můžete zajistit už nyní, a to buď v pokladnách divadla na Lidické ulici 16, nebo online na webu Městského divadla Brno.

Muzea

Muzejní 1, Brno

Další představení v místě

Divadlo
Biskupský dvůr
Top
Divadlo
Biskupský dvůr
Top
Divadlo
Biskupský dvůr
Divadlo
Biskupský dvůr