Na minutku

Markéta Irglová míří na koncerty do ČR

Markéta Irglová míří na koncerty do ČR a vydává píseň v češtině. Magazín KULT* Brno
Hudba
Zdroj: https://www.facebook.com/MarketaIrglova/

Markéta Irglová se představí na dvou koncertech, v Brně a Praze a zároveň vydává nový singl Až tu budeš s námi. Nová skladba je první česká autorská píseň Markéty Irglové a ke spolupráci si přizvala pianistu Tomáše Kačo. Koncert v Brně se koná v pondělí 19. 12. v Mahenově divadle a o den později Markéta zahraje v pražském Studiu Dva.

Markéta Irglová se psaní písní v rodném jazyce doposud trochu vyhýbala, možná i proto, že písně začala psát v angličtině a od svých třinácti let se pohybovala v anglofonním prostředí. To ale neznamená, že by nezpívala česky ráda. Živě jsme ji mohli slyšet v písních Karla Kryla nebo Zuzany Navarové, ve studiových nahrávkách pak s Františkem Segradem, Docuku, Zrní nebo se sestrou Zuzanou v kultovním opusu To stačí kapely Rauš.

Když před nějakou dobou propojila spisovatelka Lenka Pastorčáková, autorka knihy Žárlivka, Markétu Irglovou se světově proslulým romským pianistou a skladatelem Tomášem Kačo, žijícím v Los Angeles, začal se rodit text písně o mateřské lásce, vzrušujícím očekávání nového života a o propojení matky a dítěte ještě před jeho příchodem na svět.

Píseň Až tu budeš s námi není určena jen pro budoucí či stávající maminky, stejně jako není hudba Markéty Irglové určena pouze pro ženy, jak se občas traduje. Tvorba Markéty Irglové padá na úrodnou půdu u lidí vnímavých, citlivých, empatických nebo přemýšlivých, bez rozdílu pohlaví, rasy, vyznání nebo národnosti Její texty mají reálný obsah, vypráví o osudech, pocitech a tužbách – nyní i v češtině, což její domácí příznivce jistě potěší.