Článek

Netflix své uživatele už potřetí učí sexuální výchově

Sexuální výchova, seriál Netflixu, britský komediální a dramatický televizní seriál,  Gillian Anderson, magazín Kult* Brno
Film
Britská dramedy Sexuální výchova v hlavní roli s Asou Butterfieldem se řadí mezi nejpopulárnější série Netflixu.

První podzimní měsíc přinesl návrat populárního seriálu Sexuální výchova, který má tak na svém kontě již třetí sérii. Kromě toho došlo k podstatnému vývoji u streamovacích služeb, jež se mají již brzy objevit v České republice. Nejde sice o potěšující zprávy, ale z dlouhodobého hlediska pozitivní rozhodně jsou.

Na začátku roku 2019 si Netflix připravil pro své uživatele seriál s poměrně kontroverzním názvem. Novinka Sexuální výchova prakticky ihned slavila obrovský úspěch, a tak jí Netflix objednal druhou a následně třetí sérii. Seriál se nestal populárním pouze díky svému lákavému názvu, nabízí totiž divákům opravdu kvalitní podívanou. Sexuální výchova se zaměřuje především na trochu nemotorného středoškoláka Otise Milburna, který má problémy se svým sexuálním životem. On sám za to však nemůže, na vině je jeho matka Jean, která se živí jako sexuální terapeutka a synovi často zasahuje do jeho osobního prostoru.

Otis si brzy uvědomí, že by této „nevýhody“ mohl využít ve svůj prospěch, a proto si ve škole otevře vlastní sexuální poradnu, ve které začne za peníze radit místním studentům. Informací má vskutku dost. Sám se navíc v průběhu seriálu vyvíjí a osobně poznává, co všechno obnáší vztahy s dívkami.

Sexuální výchova, seriál Netflixu, britský komediální a dramatický televizní seriál,  Gillian Anderson, magazín Kult* Brno

Po prvních dvou sériích přišla 17. září 2021 řada na třetí, která je opět tvořena osmi cca padesátiminutovými epizodami. V pokračování se vrátila většina důležitých postav. Zápletka přirozeně navazuje na předchozí dění a studenti opět poznají nová úskalí sexuální výchovy. V průběhu pauzy mezi druhou a třetí řadou toho o pokračování nebylo moc prozrazeno. Výraznou novinku představuje obsazení britského herce Jasona Isaacse, který se proslavil především jako Lucius Malfoy ve filmové sérii Harry Potter. Ve třetí řadě se zhostil role úspěšného a zrovna skromného Petera Groffa, staršího bratra ředitele školy. 

Toho nahradila ředitelka Hope Haddonová v podání herečky Jemimy Kirke. Ta je bývalou studentkou stejného ústavu, přičemž si dala za cíl jej vrátit do dřívějšího stavu, kdy vykazoval mnohem lepší výsledky. Herečka je známá například díky svým rolím v seriálech Girls či Maniak.

S pokračováním se původně počítalo dříve, ale do začátku natáčení zasáhl koronavirus, kvůli němuž se vše muselo odložit. Seriál se však i nadále drží schématu „co rok, to nová série“, což je u projektů Netflixu poměrně vzácnost.

Sexuální výchova, seriál Netflixu, britský komediální a dramatický televizní seriál,  Gillian Anderson, magazín Kult* Brno

Novinky ze seriálového světa

Se začátkem podzimu se svět seriálů pomalu vrací do normálu, protože odstartovala nová seriálová sezóna. Dění z loňska, kdy byla nová sezóna přesunuta z podzimu až na začátek letošního roku, se tedy neopakovalo. Pro seriály to neznamená jen návrat do starých kolejí, ale i příslib budoucnosti bez přerušovaných natáčení. Start nové sezóny jde poznat i na současné nabídce streamovací služby Apple TV+. Zde můžeme sledovat například nové epizody dramedie Pan Corman s hercem Josephem Gordonem-Levittem, druhé série úspěšného seriálu Zrak o nevidomých lidech v apokalyptické době, fotbalové komedie Ted Lasso či pokračování hvězdně obsazeného seriálu Ranní show. K velkému pohybu došlo na poli streamovacích služeb, které zamíří do České republiky. Ještě minulý měsíc se počítalo s tím, že HBO Max a Disney+ zavítají do našich končin někdy v tomto roce, nakonec ale obě služby oznámily, že svou expanzi do České republiky odkládají na rok 2022. Dle tiskových zpráv by toto mělo být poslední zdržení.

HBO GO zahájilo svou propagaci už na začátku září, kdy oznámilo přechod na HBO Max. Všechny uživatelské změny budou oznámeny v průběhu několika nadcházejících měsíců, nicméně už nyní víme, že se na nové verzi této streamovací služby dočkáme bohatější nabídky a lepší kvality videí.

Disney v tuto chvíli prozatím mlčí, s propagací své streamovací služby ještě pořádně nezačal. U Disney+ prozatím není jasné, v jaké podobě k nám přijde. Půjde o plnohodnotnou počeštěnou verzi, nebo jen první nástřel jako před lety v případě Netflixu? Prozatím se pouze šušká o tom, že by mělo jít o první variantu.

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Umění
Jediná brněnská galerie zaměřující se výhradně na fotografii letos v...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...
Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...
Článek
Film
Italská kinematografie proslula v průběhu své bohaté historie nejen...