Článek

Nové Stranger Things dorazí v roce 2022

Stranger Things, seriál, Netflix, scifi, magazín Kult* Brno
Film
Stranger Things je americký sci-fi hororový mysteriózní televizní seriál internetové streamovací televize Netflix

Letní hit Netflixu se dočká své čtvrté série, ale diváci si na ni budou muset počkat do příštího roku. Nová řada Stranger Things slibuje další temnou podívanou, i když tentokrát bude oproti předchozím sériím trochu odlišnější.

Mezi vlajkové seriály streamovací služby Netflix rozhodně patří nadpřirozené drama Stranger Things, které se zaměřuje na skupinu dětí, jež zažívají různá podivná dobrodružství. Seriál měl premiéru v roce 2016 a prakticky ihned se stal hitem. Není proto divu, že se mu tvůrci věnují i v současné době. Na čtvrtou řadu si diváci musejí počkat pěkně dlouho. Poslední díly jsme mohli vidět v červenci roku 2019, kdy měla premiéru celá třetí série. S pokračováním se sice počítalo už tehdy, ale oficiálního potvrzení jsme se dočkali až o několik měsíců později. Od té doby všichni čekají na nové díly, které se zdržely nejenom kvůli koronaviru, ale také kvůli tvorbě scénáře. Čtvrtá řada bude mít nakonec premiéru v průběhu roku 2022 – vzhledem k tomu, že je Stranger Things především letní seriál, lze očekávat, že vyjde někdy v polovině roku. Tvůrci dále prozradili, že příběh prodloužili na devět epizod, což znamená, že se dočkáme jednoho dílu navíc, stejně jako tomu bylo už v roce 2017 u druhé série. Příběh je v tuto chvíli velkou neznámou – je jasné, že děti, nyní o tři roky starší, čeká další dobrodružství, jež bude zahrnovat různá hororová monstra. Jisté je i to, že se dozvíme, jak to dopadlo s šerifem Jimem Hopperem, jehož další působení v seriálu bylo kvůli konci třetí řady nejisté. Upoutávky a teasery jasně potvrdily, že Hopper je naživu, nicméně se nachází v zajetí.

V pokračování můžeme očekávat návrat všech ústředních postav, ke kterým se tentokrát přidají čtyři nové hlavní. Americký herec Brett Gelman si tu sice zopakuje roli Hopperova kamaráda Murraye Baumana, ale tentokrát už bude patřit mezi ústřední představitele. Podobných rolí se ujmou i noví herci Jamie Campbell Bower, Eduardo Franco a Joseph Quinn. Nová řada má být trochu jiná, byť podle slov tvůrců v jádru stále stejná. Dále se nebude odehrávat výhradně v Hawkinsu, městečku, ve kterém se děly všechny dřívější podivnosti. Příběh má prozkoumat jak oblasti okolní, tak i vzdálené. Jednou z nich například sovětská Kamčatka.

Novinky ze seriálového světa

Loňská seriálová sezóna výjimečně trvala až do letošního léta, a to kvůli koronaviru, který masivně zdržel premiéry jednotlivých děl. Nyní se však vše pomalu vrací do starých kolejí, a to především díky nástupu protikoronavirových omezení na natáčecích placech. Po loňském boomu streamovacích služeb přichází menší úpadek, a to ze zcela logického důvodu – zatímco loni musela spousta lidí trávit čas doma, letos tomu tak už není, z čehož logicky vyplývá, že klesá i počet předplatitelů. Nejvyšší pokles hlásí Netflix, jehož počet předplatitelů sice stále roste, nicméně ne tak raketově jako loni.

Stranger Things, seriál, Netflix, scifi, magazín Kult* Brno

Dominance Netflixu však pomalu upadá. Jeho hlavním konkurentem je streamovací služba Disney+, která sice v České republice stále není dostupná, ale například v USA bere Netflixu čím dál více klientů, protože nabízí lákavější obsah. Konkurenci představuje i pomalu rostoucí HBO Max, které taktéž hlásí slušný nárůst. Do našich končin pomalu proniká Amazon Prime, který počešťuje velké množství svých projektů. Netflix však i nadále drží ve svých rukávech spoustu es. V poslední době sází na fantasy žánr. V průběhu léta se služba například spojila s herním studiem CD Projekt RED, se kterým uspořádala vůbec první con věnovaný světu Zaklínače. A právě na něm bylo odhaleno, že druhá řada očekávaného seriálového Zaklínače bude mít premiéru 17. prosince 2021. Kromě toho Netflix reaguje na rostoucí konkurenci tím, že se začíná více angažovat ve hrách. Nedávno totiž oznámil poměrně nekonkrétní informaci, že svým předplatitelům bude od příštího roku nabízet i herní služby. Ty by měly být dostupné všem lidem, kteří si Netflix předplácejí kvůli filmům a seriálům.

Nicméně v souvislosti s tím se vedou spekulace, zda se příští rok zvýší cena předplatného. Pomyslná válka streamovacích služeb prostě pokračuje. V čele se stále nachází Netflix, který se snaží pokrýt co možná největší kus zábavního průmyslu, nicméně gigant Disney odstartoval výborně a má ještě lepší vývoj. Lze tedy očekávat, že by se Disney+ mohlo stát největší streamovací službou na světě. A ono se ani není čemu divit, když vlastní obrovské značky jako Star Wars a Marvel, do kterých aktuálně prioritně investuje.

Stranger Things, seriál, Netflix, scifi, magazín Kult* Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Divadelní profese má řadu nástrah. Své o tom ví d ivadelní spolek Tyl...
Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...