Článek

Oděvy na míru nosit jen z plezíru?

Oděvy na míru, košile, móda, oděvy, magazín KULT* Brno
Móda

Pamatuješ si na své první faux pas? Na nepříjemný pocit, kdy tě zalije horko a máš chuť pronést slavný výrok: „Zavřete oči, odcházím?“ Cítíš se paralyzována a snažíš se uklidnit, když tě míjí osoba oděná do stejných šatů na významné společenské akci? Máme několik rad, jak se takovým trapným situacím vyhnout.

Odpověděla sis třikrát ano? Pokud se chceš bát jako pes se staženým ocasem, tak první rada zní: Zůstaň doma a nikam nechoď. Toho jsme si však v  nedávné době užili dost kvůli pandemickým opatřením. Takže popojedem.

Také čtěte
Bespoken, Michal Zmrzlý, pánské a dámské oděvy, magazín KULT* Brno
Tento rok otevřel oblíbený online prodejce košil svůj první kamenný obchod – Bespoken Store. A k...

Z ničeho udělej něco

Rada číslo dva: Zapoj mozek a nauč se vybírat. Když už zvolíš pro svůj styling běžný obchod, tak dej průchod vlastní kreativitě. Využij módních doplňků. Dokážou i z něčeho uniformovaného udělat něco originálního. Na trhu jich funguje celá řada. Určitě nemusím zmiňovat, jaké hlavní doplňky bys neměla vynechat. Zkus se spíše podívat do hloubky všech možností. Uvedeme si to na konkrétním příkladu. Vyberu si košilové jednobarevné saténové šaty (mimochodem košilové šaty patří mezi top trendy letošní sezóny).

Oděvy na míru, košile, móda, oděvy, magazín KULT* Brno

Jakých využiji doplňků? Košilové šaty jsou vybaveny knoflíčky, můžu si tak pohrát s hloubkou výstřihu a obnažený dekolt zvýraznit originálním doplňkem. Vyhnu se klasice, jako jsou náhrdelníky, korále, řetízky, ale využiji ozdobných doplňků, které jsou součástí spodního prádla. Ani módní návrháři spodního prádla nechtějí zůstat pozadu a stále inovují dobře padnoucí střihy různými vychytávkami, jež nemají být úmyslně schovány pod oděvem. To je základ, od něhož se budou odvíjet další doplňky, nesmějí však zastínit ten hlavní. Pozornost ostatních by se potom nesoustředila tam, kam bys chtěla. Tento přístup ti mnohé usnadní. Přinejmenším nebudeš muset vynaložit tolik detektivního úsilí, abys objevila v davu společenských událostí dámu, která sáhla po stejném kusu a podlehla předepsanému vkusu trendového zboží. A další výhoda, nebudeš se muset schovávat před bulvárním tiskem a módní policií.

Oděvy na míru, košile, móda, oděvy, magazín KULT* Brno

Ach, ty zlaté české ručičky

Pro náročnější je zde rada číslo tři: Sáhni do seznamu společností s  nabídkou šití na míru a máš vyhráno. Co se dá ušít na míru? Všechno. Dámská i pánská konfekce, boty na běžné nošení, ale také taneční, sportovní oblečení, veškeré módní doplňky a mnoho dalšího. Stále platí, že Češi mají zlaté ručičky, ale hlavně šijí podle míry, která je vlastní našemu slovanskému původu. Při této volbě ses vydala zcela do rukou odborníků a ti si na svém renomé zakládají. Takže se bez obav nech hýčkat jejich talentem. Akci si užiješ jako bohyně ve zcela komfortním pocitu blaha a obdivu. Mužský

Také čtěte
Bespoken, Michal Zmrzlý, pánské a dámské oděvy, rozhovor, magazín KULT* Brno
Spoluzakladatel a jednatel společnosti Bespoken Michal Zmrzlý se již šestým rokem věnuje šití...

Mužský majestát v bezpečí

Nyní se zaměříme na mužskou část populace, která ve větší míře nemá sklony řešit pro ně tak „banální“ problémy, a proto dá obvykle na radu něžného pohlaví. Často se setkávám s tím, že většina mužů nosí konfekci z obchodních domů, kde se nepočítá s odchylkami. Nedokonalosti nebo přednosti dokáže vyzdvihnout nebo skrýt pouze oděv šitý na míru. Tady se dostáváme k další otázce. Chci mít po svém boku partnera, ke kterému se nebudu hlásit, anebo dám přednost muži, který bude přitahovat pozornost díky svému šarmu a dokonale padnoucímu střihu? Pánové, ruku na srdce, je libo sednout si a nemít strach, že vám z košile vyjede pupík?

Oděvy na míru, košile, móda, oděvy, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...
Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...