Článek

Pestrá škála říjnových výstav

Článek Pestrá škála říjnových výstav, Veletrhy Brno. Magazín KULT*  Brno
Volný čas

Říjen nabízí pestrou škálu výstav, které potěší kreativní umělecké duše i prakticky zaměřené kutily. Mezinárodní strojírenský veletrh, největší burza historických vozidel v Česku, mezinárodní veletrh turistického a cestovního ruchu nebo festival kreativity. Tyto a mnohé další akce konající se na Brněnském výstavišti bezpochyby stojí za to navštívit.

Hned zkraje měsíce, a to od úterý 4. října až do pátku 7. října, bude Brněnské výstaviště hostit nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu budou zastoupeny všechny důležité oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

V rámci stejné události můžete navštívit i další oborové výstavy. Konkrétně jde o Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH a Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX.

V sobotu 15. října chystají Veletrhy Brno největší burzu historických vozidel v České republice. VeteránTechna Brno pořádá trh a výstavu historických vozidel každý rok dvakrát, a to zjara a na podzim. Sběratelé si prohlédnou automobily, motocykly, součástky a náhradní díly, dokumentace, literaturu a jiné sběratelské předměty.

Pro dobrodruhy BVV ve dnech 20.–23. října připravuje program týkající se regionálního i celosvětového cestování. Celé čtyři dny tu budou výstavy a přednášky zaměřené na cestovní ruch a turismus. Jmenovitě se jedná o Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO, Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR a Mezinárodní výstavu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno

Pestrá škála říjnových výstav, Veletrhy Brno. Magazín KULT*  Brno

Pátek 21. října a následující dva dny budou na Brněnském výstavišti patřit události Brno Creative Days 2022, jež spojuje akce Prototyp, Maker Faire Brno a Game Access. Prostřednictvím workshopů a přednášek zde zájemcům představí různé podoby kreativity, inovací a vzdělání v networkingu. Výstava bude určená zejména pro lokální současné i budoucí herní vývojáře.

Nouzi o dobrou náladu nebudou mít ani děti, protože pro ně o víkendu 22. a 23. října Výstaviště Brno připravuje akci Comic-Con Junior. Organizátoři chystají zábavou nabitý program – fotografování a autogramiády s herci a komiksovými autory, cosplay, hraní her, besedy, workshopy, soutěže, přednášky, výstavy a mnoho dalšího.

Do konce letošního roku si návštěvníci v Pavilonu C Brněnského Výstaviště mohou prohlédnout jedinečnou výstavu z historie starověkého Egypta s názvem Tutanchamon: Jeho hrobka a poklady. Na ploše větší než 2 000 m2 je ukázka více než tisíce exponátů, grafik a videí. Součástí prohlídky je také zvukový průvodce výstavou pro děti i dospělé.

Ostatní

Výstaviště 405/1, Brno

Další představení v místě

Top
Festival
Volný čas
Zábava
Veletrhy Brno (BVV)

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Top
Článek
Film
Herečka Claudia Cardinale slaví 86 a stále patří několik desetiletí...
Recenze
Knihy
Organizační porno vzbuzuje pozornost už svým atraktivním názvem. Pod...
Recenze
Zábava
Jen nemálo vybájených světů se pyšní tím, že inspirovalo stovky tvůrců...