Na minutku

Předpověď konce světa v románu Prorokyně a hlupák

Prorokyně a hlupák, Jonas Jonasson, magazín KULT*Brno
Knihy

Severskou literaturu máme většinou automaticky spojenou se skvělou detektivkou. Tentokrát k nám ale odtud vane komediální vítr. Nakladatelský dům Albatros Media přinesl čtenářům román z dílny švédského spisovatele Jonase Jonassona Prorokyně a hlupák.

Ani tentokrát autor nezklame, čtenáři zde najdou všechna témata, která na jeho tvorbě tolik milují – postavy, jež si razí svou cestu, i antihrdiny, s nimiž si náš veskrze nedokonalý svět pohrává. Jonas Jonasson bývá díky svému jedinečnému vypravěčskému stylu označován za „nejgeniálnějšího žijícího komiksového spisovatele“ (The Daily Mirror).

Šestá v Česku vydaná kniha spisovatele mezinárodně populárního titulu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel slibuje příjemné a úsměvné čtení, při kterém poznáte pořádný kus světa a dozvíte se, co se všechno se může stát, když má přijít jeho konec. 

Debut Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel byl přeložen do 40 jazyků a od vydání v roce 2009 se jej ve 133 zemích na všech kontinentech kromě Antarktidy prodalo 11 milionů výtisků. V roce 2013 byl podle něj natočený stejnojmenný film.

Více informací:

Prorokyně a hlupák
Jonas Jonasson