Na minutku

Proč se těšit na Smetanovu Prodanku na Biskupském dvoře?

Proč bychom se netěšili na Smetanu, Bedřich Smetana, Igor Ondříček, Městské divadlo Brno, Biskupský dvůr, *Magazín KULTINO* Brno*
Divadlo
Světová premiéra frašky se zpěvy následovanou operou

Letos uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany, zakladatele české hudby a v širším kontextu i naší kultury. Jako oslavu osobnosti Bedřicha Smetany a jeho díla, šíření povědomí o jeho hudbě je Prodaná nevěsta letošní novinkou na Biskupském dvoře. Městské divadlo Brno ji pojme inovativně, neboť jí bude předcházet fraška. Premiéra inscenace Proč bychom se netěšili na Smetanu proběhne v neděli 9. června 2024.

V režii Igora Ondříčka se na letní scéně pod věžemi Petrova představí v hlavních rolích Robert Jícha, Lucie Bergerová, Andrea Zelová, Libor Matouš, Aleš Slanina a další. To vše v nové hudební aranži Františka Šterbáka, která ovšem nebude Smetanovu hudbu nikterak deformovat, ve výpravných kostýmech Romana Šolce, na scéně Jaroslava Milfajta a s choreografiemi Martina Packa a Hany Kubinové. Chybět nebude ani živý orchestr s dirigentem Matějem Vodou.

O komické situace není nouze a k tomu se stále zkouší Prodanka bez hlavního tenoristy. Pokud ovšem všechno dobře dopadne, dočkají se i diváci na Biskupském dvoře všeho, co mají na oblíbené opeře rádi.

Muzea

Muzejní 1, Brno

Další představení v místě

Top
Divadlo
Biskupský dvůr
Divadlo
Biskupský dvůr
Divadlo
Biskupský dvůr
Divadlo
Biskupský dvůr