Článek

Putovní festival HRADY CZ je zpět!

Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
Festival
Putovní festival HRADY CZ, to je osm hudebních setkání na hradech Čech a Moravy

A oznamuje kompletní program pro osm zastávek, v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski. Letos v průběhu léta vás tedy, jako své návštěvníky, opět přivítá na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.

Během 17. ročníku tohoto legendárního putovního festivalu se můžete mimo jiné těšit na kapely Divokej Bill, Mirai, Mig 21 nebo na Tomáše Kluse, Pokáče, Annu K. a další hudebníky. 

Celý festival HRADY CZ odstartuje v pátek a sobotu 15. a 16. července 2022, tradičně na hradě Točník odkud se na každý následující prázdninový pátek a sobotu přesune vždy na jiné místo, aby své letošní putování uzavřel 2. a 3. září 2022 na Bezdězu. 

Program všech zastávek festivalu je identický, jen na hradě Veveří vystoupí místo kapely Mig 21 exkluzivně zpěvák David Koller. Koncerty se odehrají vždy pod širým nebem, na loukách v blízkosti hradů a chybět nebude ani oblíbený páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek.

Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno

Součástí areálu festivalu bude také sportovní hřiště pro děti, aby si hudební atmosféru spojenou s výletem na hradní památky mohly užít celé rodiny. Parterem HRADY CZ je navíc Národní památkový ústav, takže v ceně sobotní vstupenky na festival je i vstup na prohlídkové okruhy hradu. Podle jednoho z organizátorů festivalu Michala Šestáka je přitom právě možnost spojení hudebního zážitku s návštěvou památek to, co už sedmnáct let dělá festival HRADY CZ jedinečným.

I letos budou moct návštěvníci využít tzv. VIP kemp PLUS v „hotelové“ kvalitě v ceně s postaveným stanem a dvěma karimatkami se spacáky, připravenými na okamžité přespání. Samozřejmostí jsou placené VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. V areálech festivalu nebudou chybět ani wi-fi zóny. 

Jak už bylo zmíněno, HRADY CZ letos opět začne na Točníku ve Středočeském kraji a to 15. – 16. července. Na další zastávce 22. – 23. července přivítá návštěvníky festivalu Kunětická hora v Pardubickém kraji a 29. – 30. července se mohou diváci těšit na koncerty na Švihově v Plzeňském kraji. 

Na začátek srpna, přesněji 5. – 6. se hudebníci přesunou do Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji, 12. – 13. srpna zavítá festival s drobnou změnou v programu na Veveří v Jihomoravském kraji, 19. – 20. srpna potěší příchozí v Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji, 26. – 27. srpna ozvučí hradní areál na Bouzově v Olomouckém kraji a 2. – 3. září zakončí HRADY CZ svou show na Bezdězu v Libereckém kraji. Přijďte! Vstupenky jsou k dispozici u společnosti Ticketstream.

Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
HRADY CZ. Stačí vybrat termín, místo a vyrazit!

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Film
Někteří kritici a publicisté mají často tendenci označovat jednoho...
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...