Na minutku

Seriál #annaismissing z Česka vybrán do prestižní soutěže Series Mania

Český seriál #annaismissing, influencer, síť, internet, seriál, magazín KULT*ino Brno
Seriál

Český seriál #annaismissing se dostal do výběru pro soutěž na festivalu Series Mania, který se koná ve francouzském Lille od 15. do 22. března. Devítidílná série režírovaná Pavlem Soukupem a napsaná Lucií Kryzovou je součástí programu platformy Voyo a zaměřuje se na témata on-line kultury a její rizika. Tvůrci navazují na úspěch svého předchozího seriálu #martyisdead, který získal cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů.

Festival Series Mania přilákal 369 seriálů z 60 zemí světa a mezi osmi vybranými do soutěže Short Form Competition je i série #annaismissing. Delegace tvůrců a producentů osobně zastoupí seriál na festivalu. „Series Mania je pro nás velkou radostí a ctí. Je to jedna z nejprestižnějších událostí v oblasti televizní tvorby a představit se zde s novým projektem je obrovskou poctou,” uvedli producenti Vratislav Šlajer, Jakub Košťál a Milan Kuchynka.

Série #annaismissing sleduje osud influencerky Anny, která náhle zmizí po tom, co její fotografie s kontroverzním obsahem uniknou na veřejnost. Když patnáctiletá Nina najde podobnou fotografii v mobilu svého otce, rozhodne se zjistit, co se s Annou stalo. V České republice si seriál #annaismissing získal uznání, vyhrál v kategorii Mimo kino cen České filmové kritiky a obdržel cenu Trilobit Barrandien 2024. Dále je nominován na ceny Český lev v kategorii Nejlepší televizní seriál, jejichž předání proběhne 9. března v pražském Rudolfinu.

Devítidílná série se zaměřuje na témata on-line kultury a rizik spojených s internetem.