Článek

Seriál Mandalorian nastínil další strhující dobrodružství

Seriál Mandalorian, třetí série, baby Yoda, Star Wars,Pedro Pascal, Din Djarin, Grogu, magazín KULT* Brno
Seriál

Ve středu 1. 3. měla premiéru 3. série skvělého akčního sci-fi ze světa Hvězdných válek Mandalorian. Předchozí dvě sezóny zaznamenaly vynikající divácké ohlasy a roztomilá postavička Grogu, kterou někteří diváci pojmenovali baby Yoda, se stala známou i mezi těmi, kdo tento seriál nikdy neviděli. Třetí série nastínila nový úkol, kterého se hlavní hrdina Din Djarin zhostí a také první komplikace, na cestě za jeho dosažením. 

Seriál Mandalorian byl na začátku přijímán diváky s určitou dávkou nedůvěry. Je zasazen do světa Star Wars, ale obejde se skoro úplně bez světelných mečů i hrdinů v podobě Jediů a Sithů. Mohlo to být buď zcela originální dílo, nebo hrubé šlápnutí vedle. Naštěstí se povedlo to první a tento „vesmírný western“, s Mandalorianem Din Djarinem (Pedro Pascal) jako osamělým pistolníkem chránícím roztomilé zelené stvoření Grogu, se stal senzací. 

Seriál Mandalorian, třetí série, baby Yoda, Star Wars,Pedro Pascal, Din Djarin, Grogu, magazín KULT* Brno

Třetí řada navazuje příběhem tam, kde předchozí skončila. Din Djarin a Grogu jsou opět spolu a putují za dobrodružstvím, ve kterém se Mandalorian pokouší vykoupit z porušení Kréda, ke kterému došlo v jednom z předchozích dílů. Na cestě za tímto úkolem hledá spojence mezi dávnými přáteli i bývalými soupeři. Opět se setkáme s Greefem Kargou, Bo-Katan nebo droidem IG-11. Zároveň se mu podaří vytvořit si hned v prvním díle mocné a nebezpečné nepřátele. Roli zde bude zřejmě hrát i Darksaber, který Din Djarin ve druhé sérii získal. Předchozí dvě série diváky oprávněně nadchly a zdá se, že i třetí série Mandaloriana bude stát za pozornost.

 

Hodnocení 1. dílu 3. série Mandaloriana: 80%

Premiéra: 1. 3. 2023 na Disney+
Režie: Rick Famuyiwa
Scénář: Jon Favreau
V hlavních rolích: Pedro Pascal, Katee Sackhoff

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Film
Někteří kritici a publicisté mají často tendenci označovat jednoho...
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...