Článek

Slavkovský večer s Czech Virtuosi

Czech Virtuosi. Zámek Slavkov. Magazín KULT* Brno
Hudba
Koncert Czech Virtuosi v Historickém sále Zámku Slavkov patří již k tradičním.

Orchestr Czech Virtuosi opět připravil pro své fanoušky svůj již tradiční koncert v Historickém sále Zámku Slavkov-Austerlitz, který se uskuteční 21. září v 19:00. Na koncertě zazní 8. symfonie Antonína Dvořáka a 5. klavírní koncert Ludwiga van Beethovena.

Program reprízují Czech Virtuosi na francouzském festivalu ve městě Sarralbe. I toto je tradiční propojení Zámku Slavkov-Austerlitz s prestižním francouzským festivalem, který je jako každý rok nabitý skvělým programem a spojením hudby, vynikajících interpretů a gastronomických zážitků. Czech Virtuosi zde vystupují pravidelně již od roku 2005.

V programech Czech Virtuosi jsou dlouhodobě zastoupena díla světových mistrů symfonické, duchovní i operní hudby, a to od baroka po současnost. Na koncertech ve Slavkově u Brna čeká na posluchače tradičně klasický program. Dirigentem bude Belgičan Eric Lederhandler, který je s tímto místem spjatý stejně jako Czech Virtuosi se zmíněným francouzským festivalem. Jako dlouholetý hostující dirigent absolvoval s Czech Virtuosi dlouhou řadu koncertů a nahrál také několik CD.

Pro tento koncert orchestr spolu s dirigentem přizvali ke spolupráci i mezinárodně uznávaného klavíristu, profesora Pražské konzervatoře a sólistu, který spolupracuje se světovými orchestry a dirigenty nejen v Evropě, ale třeba také v Japonsku. Je jím Jiří Kollert, jenž přednese právě Beethovenův 5. klavírní koncert.

Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

Online rezervace na www.czechvirtuosi.cz.

Hrady a zámky

Palackého nám. 1
Slavkov u Brna

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
Recenze
Knihy
Kniha JÁ SU JÁ (ŽIVOT PO ŽIVOTĚ) je už druhou publikací, která...
Rozhovor
Film
Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
Recenze
Divadlo
Legendární král Artuš, který na bájném hradě Camelot shromažďuje...