Třetí Mandalorian je opět dobrodružstvím, jak má být

Seriál pojednává o dobrodružstvích osamělého lovce, který najde malého tvora Grogu a snaží se ho ochránit před Impériem

The Mandalorian, seriál, recenze, Jon Favreau, Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Star Wars, magazín KULT* Brno
Seriál

Mnozí filmoví kritici, ale i diváci v poslední době poukazují na to, že Disney nedokáže vytěžit potenciál mnoha lukrativních značek, které vlastní. Od upadající kvality filmů Marvelu po universum Star Wars. Seriál Mandalorian ale už třetí sezónu drží vysokou diváckou sledovanost a jeho zábavnost ani ve třetí sérii neklesá.

Na začátku tohoto textu si dovolím upozornit, že bude obsahovat spoilery děje první a druhé řady. Pokud jste je neviděli, vřele doporučuji se na ně místo dalšího čtení podívat. Stojí to za to. V  prvních dvou sériích jsme sledovali dobrodružství Mandaloriana Din Djarina (Pedro Pascal) a  jeho malého zeleného chráněnce Grogu při pátrání po jediích, kteří by Grogu vzali do učení. Když je na konci druhé série Grogu předán novému mistrovi, zdá se, že jejich dobrodružství končí. Ve třetí sérii se ale poněkud překvapivě opět objevuje po boku Din Djarina. Pokud chcete vědět, jak k tomu došlo, budete se muset podívat i  na seriál Boba Fett: Zákon podsvětí, který je trochu netradičně v  tomto bodě s Mandalorianem propojen. Pokud vás ale zrovna tento dějový skok netrápí, můžete jej v  klidu přehlédnout. Další dějové zvraty už budou navazovat.

The Mandalorian, seriál, recenze, Jon Favreau, Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Star Wars, magazín KULT* Brno

Hned na počátku třetí série se setkáme s mnoha známými tvářemi a vrátíme se na některé dříve navštívené planety. Děj se tentokrát točí zejména kolem Mandalorianů samotných, kteří žijí roztříštěni v  malých, vzájemně znepřátelených skupinách na mnoha různých planetách. Snaha o jejich sjednocení a návrat na rodnou planetu bude hlavní linkou příběhu celé série.

Z toho důvodu se děj přesouvá od Manda a Grogu k nové hlavní postavě Bo-Katan Kryze, výborně ztvárněné herečkou Katee Sackhoff (autoři s ní počítali od začátku, proto dabovala i animovanou verzi své postavy). Podaří se jí získat uznání jednotlivých mandalorianských frakcí? A  jakou roli sehraje v celém příběhu Din Djarin a Grogu? Špičkování mezi postavami a postupné vzájemné budování respektu je novým prvkem, který přináší další vrstvu zábavnosti. Pokud jste sledovali první dvě série, mohu tu třetí jen doporučit. Pokud ne, ale máte rádi Star Wars, podívejte se na seriál také. Věřím, že nebudete litovat. A pokud jste se již na třetí sérii dodívali a teď nevíte, jestli se můžete ještě těšit na další, buďte si jisti, že můžete. Čtvrtá série už se natáčí a pravděpodobně bude navazovat na seriál Ahsoka, který k nám již brzy dorazí.

The Mandalorian, seriál, recenze, Jon Favreau, Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Star Wars, magazín KULT* Brno

Hodnocení: 85 % 

IMDB: 52% 
ČSFD: 80%

Mandalorian
Jon Favreau
Premiéra 1. 3. 2023
Platforma Disney+

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
O něčem, co se údajně mělo stát, ale prakticky se nestalo. Možná proto...
Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...
Recenze
Divadlo
Když se řekne Bastard, tak si nejen pamětníci Městského divadla Brno...
Recenze
Divadlo
Divadelní profese má řadu nástrah. Své o tom ví d ivadelní spolek Tyl...