Na minutku

Umělecký nádech dodaly centru Brna v letních měsících lužánecké mozaiky, pískovcové sochy a fotografie

Účastníci kurzů ozdobili Brno mozaikami, sochami a fotografiemi, Lužánky, magazín KULT* Brno
Volný čas

Lužánecké pracoviště Lidická již tradičně uspořádalo své letní kurzy s profesionálními lektory pro dospělé a studenty, jejichž rozmanité a překrásné výtvory můžete nyní zhlédnout při procházce středem Brna.

Jednu z letošních letních výstav tvoří díla pocházející z 18. ročníku vyhlášeného kurzu Mozaiky. Pod vedením známého umělce, proslulého především skvostnými mozaikovými útvary, Libora Havlíčka, vznikaly dokonalé obrazce povětšinou amatérských autorů, které mohou nyní lidé zahlédnout v kavárně Mezzanine café v Údolní ulici.

Druhá výstava sestává z pískovcových soch 13. ročníku Sochařského symposia pod vedením lektora Petra Křiváka. Během pěti dní vytvořili účastníci kurzu z obyčejného kvádru horniny jedinečné sochy inspirované přírodou, které jsou nyní okrasou zahrady Vily Löw-Beer.

Třetí a závěrečnou výstavou je série fotografií, jež vznikla v rámci projektu Schovala jsem se za list. Jedná se o barevná fotografická díla zachycující domov, která vytvořili mentálně handicapovaní lidé ze stacionáře Schodová Gaudium. Jejich tvorba je doplněna černobílými snímky uznávaného fotografa prof. Jindřicha Štreita a celou si ji můžete prohlédnout v galerijní tramvaji, která projíždí Brnem. 

Mozaiková díla je možné vidět v kavárně Mezzanine café od pondělí do pátku od 8 do 22 hodin a o víkendu od 10 do 22 hodin, a to až do 24. září. Pískovcové sochy můžete navštívit v zahradě Vily Löw-Beer od 10 do 20 hodin každý den až do 29. září a fotografie je možné zhlédnout do konce září v galerijní tramvaji číslo 1628, jejíž trasu naleznete na webových stránkách.

Top
Volný čas

Další představení v místě

Rodina
Volný čas
Zábava
Lužánky – středisko volného času Brno

Minigolf Liška
Palackého 64, Bílovice nad Svitavou

Volný čas
Zábava
Lužánky – středisko volného času Brno

Lanové centrum PROUD Brno
Milénova 13, Brno