Na minutku

Velký příběh Petra Jandy - Hudební legenda vydává audioknihu Dávno plus

Petr Janda, frontman kapely Olympic, Dávno plus, hudba, magazín KULT* Brno
Hudba

Petr Janda, ikona české rockové scény a frontman kapely Olympic, se rozhodl podělit se svým životním příběhem prostřednictvím audioknihy. V Dávno plus namluvil osobní retrospektivu své výjimečné hudební kariéry, doplněnou vlastními kytarovými improvizacemi. Nejen, že odhaluje zákulisí světa rockové hudby, ale také nás vtahuje do jeho osobního života, přinášejíc pohled na dětství, rodinu a vše, co tvoří jeho životní cestu.

Samotný Janda komentuje svou novou výzvu: „Rozhodně je to zajímavá zkušenost. Nikdy předtím jsem nic takového nedělal. Myslel jsem si, že je to brnkačka, ale seděl jsem ve studiu tři dny a namluvil 250 stran textu. Hlasivky držely. Vzpomněl jsem si na to, jak mně jako chlapečkovi četla pohádky moje tetička."

CD i digitální verze audioknihy jsou dostupné a nabízejí téměř devítihodinový zvukový zážitek. Kromě vyprávění obsahuje audiokniha i 25 hitů z repertoáru Olympicu a sólových projektů. Tyto skladby jsou rovněž k dispozici na digitálním kompilačním albu Dávno plus (Písničky ze stejnojmenné audioknihy) na všech streamovacích platformách.

K jubileu kapely Olympic, která slaví šedesát let existence, přichází i nová kolekce 5CD – Olympic 60. Tato kompilace přináší největší hity a klíčové písně z celé historie skupiny a připomíná nám, proč je Olympic jedním z nejoblíbenějších českých rockových ansámblů.