Článek

Vyrazte v září na vinobraní

Vyrazte v září na vinobraní, Víno, Vinobraní, magazín KULT* Brno
Jídlo & pití

Víno, zpěv a dobrá nálada. Podzim je doba sklizně bílého a červeného vína nebo kvasícího se burčáku. Jih Moravy má pro turisty nachystané ochutnávky všech těchto nápojů přímo od místních vinařů. Které vinné sklepy stojí za to v tomto období navštívit? A která lokalita je pro strávení prodlouženého víkendu nejlepší?

Ve čtvrtek 1. září děti opět usedají do školních lavic a v Zaječí ve Vinařství U Kapličky proběhne ochutnávka několika druhů burčáku. Během degustace mohou zájemci ochutnat uzeniny a sýry od místních výrobců. Kvasící alkoholický nápoj je pro hosty dostupný na konci léta až do konce podzimu. Na začátku září se otevřou sklepy ve Velkých Pavlovicích. Na ochutnávku až pěti vzorků moravských vín mohou návštěvníci dorazit každý den, a to vždy od 18 do 21 hodin. Vinné sklípky budou turistům dostupné až do konce října.

Pro nadšence do pěší chůze proběhne v sobotu 3. září Putování za burčákem po Modrých Horách. Turisté se v kraji vína pokochají stezkou vedoucí přes Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice. Příjemná procházka na čerstvém vzduchu mezi vinnými sklepy začíná už v 9 hodin ráno. Malé podzemní vinobraní ve Valtickém Podzemí v pátek a v sobotu (9. a 10. září) připravuje pro hosty pestrý program doplněný cimbálovou muzikou, koštem burčáku a místních specialit z  Valtického Podzemí. Valtické vinobraní nabídne možnost navrácení se do 18. století. V sobotu se mohou zájemci vyfotografovat s  rokokovou šlechtou nebo si zkrátit čas oblíbenou dobovou venkovní hrou.

Vyrazte v září na vinobraní, Víno, Vinobraní, magazín KULT* Brno

V  Mikulově se již 75. rokem koná Pálavské vinobraní. Návštěvníci akce mají druhý zářijový víkend možnost ochutnat vybrané kulinářské lahůdky, okoštovat vynikající víno a pobavit se doprovodným programem. V  sobotu 10. září nabízí bohatý kulturní program Lednické vinobraní & Dýňobraní & Gulášfest. Akce „3 v  1“ slibuje návštěvníkům gurmánský zážitek v podobě českých specialit a popíjení výborných moravských vín s  celodenním programem pro celou rodinu. Předposlední zářijovou sobotu, tj. 24. září, proběhne už 11. Drnholecké vinobraní. Degustaci burčáku hostům zpříjemní historický průvod s knížetem a kněžnou, který půjde z náměstí k hospodáři a kolem všech zúčastněných otevřených sklepů.  Na přelomu září a října obec Hustopeče pořádá Burčákové slavnosti 2022. Součástí akce, jež se uskuteční od čtvrtka 29. září až do soboty 1. října, je ochutnávka burčáků s purkmistrem a konšely města či jarmark. V rámci doprovodného programu letos vystoupí česko-polská zpěvačka Ewa Farna nebo slovenská hudební skupina Tublatanka. Pro děti je přichystaný historický kolotoč a ukázky historických vozů s několika druhy zvířectva.

Mohlo by vás zajímat

Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...
Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...