Článek

Wonka prozkoumá minulost továrny na čokoládu

muzikál Wonka, Timotheé Chalamet, Karlík a továrna na čokoládu, Willy Wonka, fokus, magazín KULT* Brno
Film

Nový filmový muzikál Wonka, který zamíří do kin 14. 12., se nás pokusí seznámit s minulostí vyšinutého majitele čokoládové továrny, kterého známe z filmu Karlík a továrna na čokoládu. Titulní role se zhostí Timotheé Chalamet. Mimo něj se můžeme těšit na známou tvář Hugha Granta nebo Rowana Atkinsona.

Z  nejnovějšího traileru je patrné, že se tentokrát ponoříme do minulosti Willyho Wonky, který se jako mladý muž snaží prosadit ve městě s bohatou čokoládovou historií. To jeho kouzelné výmysly nevítá s  otevřenou náručí. Wonka v  Chalametově podání působí méně přívětivěji než jeho předchůdci. Zdá se, že film bude bohatý na barevné kostýmy, speciální efekty a také na taneční čísla. V předchozích filmech se zhostil role výstředního majitele čokoládové továrny Gene Wilder (1971), na něhož v  roce 2005 navázal Johnny Depp. Jelikož se ale budeme pohybovat v minulosti, zřejmě tentokrát neuvidíme chudého Karlíka, který díky náhodě získá do továrny na čokoládu zlatou vstupenku.

Také čtěte
Ahsoka, Star Wars, seriál, Disney+, magazín KULT* Brno
Pamatujete si, že značka Star Wars byla původně spojena s filmy? Patrně ano, ale někdy je obtížné...

Hlavní zápletka může evokovat Čokoládu (2000), kde se snažila svobodná matka Vianne přesvědčit konzervativní obyvatele malého městečka, že ochutnat požitkářskou čokoládu není hřích. Snaha přiblížit backstory důležité postavy pak připomíná i snímek Mocný vládce Oz (2013), který si vzal na paškál minulost slavného čaroděje. Wonka se tak zařadí po bok děl, které vysvětlují historii známé filmové postavy. Jenže postava Wonky měla vždy své kouzlo právě díky své tajemnosti.

muzikál Wonka, Timotheé Chalamet, Karlík a továrna na čokoládu, Willy Wonka, fokus, magazín KULT* Brno

V  podání Genea Wildera si třeba Wonka usmyslel, že bude nosit všude hůl, ale zároveň nikdo nebude vědět proč. V  podání Deppa a  pod taktovkou Tima Burtona jsme sice prozkoumali Willyho těžké dětství s  tyranským otcem, ale i  tak zůstala kolem jeho postavy aura nevšednosti a podivnosti, kterou může chystaný muzikál setřít. Otázkou tedy zůstává, jestli se dočkáme zajímavého plnohodnotného filmu, který přinese na plátno zajímavý příběh, nebo zda půjde o  další pokus vyždímat již existující populární značku.

Kina

Minská 19, Brno

Další představení v místě

Top
Film
Kino Lucerna Brno
Film
Kino Lucerna Brno
Film
Kino Lucerna Brno
Film
Kino Lucerna Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Divadelní profese má řadu nástrah. Své o tom ví d ivadelní spolek Tyl...
Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...