Na minutku

Anna Julie Slováčková se pustila do boje s bulvárem

Anna Julie Slováčková, Nejsem to já, bulvár, Dagmar Patrasová,Felix Slováček, magazín KULT* Brno
Hudba
Foto: (Dzianis Krylou).

Zpěvačka Anna Julie Slováčková (27) se k ožehavým tématům nikdy příliš veřejně nevyjadřovala. Teď však přišla změna. Svůj postoj nyní sděluje způsobem sobě vlastním – písní!

Dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka první únorový pátek vydala nový videoklip s názvem Nejsem to já. V něm mimo jiné popisuje beznaděj spojenou s bulvárními články, jež o ní a její rodině pravidelně vychází. „V momentě, kdy jsou kauzy založené na lži a já o těch článcích ani nevím, tak mě to samozřejmě vždycky rozčílí,“ prozradila zpěvačka s dovětkem, že přesto moc prostředků na obranu nemá.

Vzala to proto do svých rukou a vše, co měla na srdci, řekla videoklipem Nejsem to já. „S režisérkou Marií Korostelovou jsme si na toto téma hodně povídaly a ona pak přišla se scénářem, že se na mně budou promítat různé náhodně sebrané články a nenávistné komentáře, na základě kterých si na mě lidé dělají názor, aniž by mě znali nebo si ty informace ověřili,“ vysvětlila nám, proč se k tomuto kroku odhodlala. „Setkávám se s tím poměrně často. Nevadí mi, když se píše něco, co je pravda, i když to třeba není příjemné.

Zrovna o mé rodině se ale velmi často šíří vysloveně lži a mnozí redaktoři si ani nedají tu práci, aby mi zavolali a zeptali se, jak to je,“ posteskla si Anna Julie Slováčková. „Není to navíc záležitost pouze známých osobností. Úplně stejně se mnohdy cítí i obyčejní lidé, které si někdo vzal na paškál na sociálních sítích a veřejně je pomlouval. Nevím, jestli si dotyční pisatelé vůbec uvědomují, jak moc dokáže slovo ublížit,“ dodala.

Píseň Nejsem to já bude součástí nové desky Osudová, jež bude vycházet v létě. Slavnostní křest pak proběhne v rámci koncertu v Lucerna Music Baru 4. října.