Na minutku

Arleta přezpívala píseň Davida Kollera pro seriál Adikts

Arleta, David Koller, Adikts, hudba, magazín KULT* Brno
Hudba

Rapperka Arleta přichází s novým coverem písně Čas nejde vzít zpátky od Davida Kollera, který bude součástí úspěšného šesti dílného seriálu Adikts. Tento seriál se stal nejsledovanějším pořadem na iVysílání České televize a zaznamenal značný ohlas ve společnosti. Hudební produkce písně byla dohledána producentem Oliverem Torrem, který také stojí za celým soundtrackem seriálu. Cover Čas nejde vzít zpátky v podání Arlety byl vydán 2. února 2024 na všech streamovacích platformách pod vydavatelstvím RedHead Records a doprovází ho lyrics video se záběry z finálního dílu seriálu.

Arleta, která se proslavila svým osobitým stylem, představuje svůj první zpěvácký debut v podobě tohoto coveru. Za nápadem na tento projekt stojí úspěšný režisér a scénárista Adam Sedlák a filmový střihač Šimon Hájek. Do svého podání písně Arleta přenesla svůj charakteristický tajemný a křehký vokál, který skladbu obohatil o intimitu. Společně s Davidem Kollerem, jehož hlas zůstal v refrénech zachován, zní tato verze autenticky a plně.

Arleta sdílela své dojmy: „S textem písně jsem se silně ztotožnila. Je nesmírně výmluvný a blízký mým pocitům. Během nahrávání jednotlivých pasáží jsem měla husí kůži po celém těle. Většinu své tvorby nahrávám digitálně a často experimentuji s úpravami hlasu a celkovým projevem. I v tomto případě jsme využili autotune. Tato příležitost pro mě byla krásným vykročením z komfortní zóny.”

David Koller, původní interpret písně, dodal: „Je fascinující, kolik životů může jedna píseň mít. První videoklip s panem Čejkou a jeho matkou natočil Jakub Kohák v roce 2009. Deset let poté vytvořil Adam Koller skvělou live verzi a nyní, po dalších pěti letech, ji temně zaranžoval Oliver Torr. Těším se, že se s ním někdy potkám. Arleta mě velmi překvapila.”