Na minutku

Celoživotní dílo mistra Jana Dungela v jedinečné publikaci a výjimečném formátu

Ptáci – Barvy pralesa, Jan Dungel, Jota, Magazín KULT* Brno
Knihy
Novinka brněnského malíře a přírodovědce Jana Dungela může klidně sloužit i jako hodnotný vánoční dárek.

Malíř a přírodovědec Jan Dungel se dokumentaci tropické přírody Jižní Ameriky věnuje již přes třicet let. V době, kdy všeobecně dominuje jednoduchá fotografie, jako jeden z mála navazuje na tradici věhlasných malířů 19. století, kteří se účastnili dobrodružných výprav spolu se slavnými přírodovědci a objeviteli.

V hlubinách amazonských pralesů, pod zasněženými vrcholy And či v nejrozsáhlejších mokřadech na Zemi, jako je Pantanal nebo Los Llanos, tráví každý rok několik měsíců, aby ve svém skicáři zachytil fascinující svět živočichů a rostlin. 

Jeho nejnovější kniha Ptáci – Barvy pralesa představuje portréty neotropických ptáků, které vznikaly přímo v terénu, často za obtížných podmínek a dobrodružných situací, které popisuje v autentických textech svých deníků.

Tato exkluzivní publikace, jež nyní vychází v brněnském nakladatelství Jota, vznikala během více než třiceti let autorových cest do Jižní Ameriky. Využijte jedinečnou příležitost a obohaťte svou knihovnu o unikátní velkoformátový titul, plný nádherných plnobarevných ilustrací nespoutané jihoamerické přírody.

Kniha vychází v limitovaném nákladu a každý výtisk je osobně podepsán samotným autorem. 

Novinku můžete zakoupit nejlépe přímo u nakladatelství Jota.