Článek

Cesta ven

Editorial, léto, prázdniny, letní číslo magazín Kult* Brno
Festival

Festival iberoamerické kultury Ibérica je především ostrovem jižanské pohody a pozitivní, sluncem prozářené energie, na kterém nechybí skvělá hudba a tanec, dobré víno či nefalšované španělské tapas. Sám jsem konkrétně navštívil galakoncert na hradě Špilberk a poetický recitál s názvem Karel Čapek: Výlet do Španěl.

Osobně jsem byl velmi uchvácen Čapkovým barvitým popisem Španělska, který četl herec Divadla Sklep Tomáš Hanák. Jakmile jsem se do jeho projevu zaposlouchal, ocitl jsem se v samém srdci Španělska obklopen zvučnou trylkující hudbou linoucí se z kytar, klapotem dřevěných podpatků flamencového tance, rozličných vůní a barev fauny i flory Iberského poloostrova... Posteskl jsem si a zaradoval se současně. Radoval jsem se z Čapkova popisu prostředí a života Španělů, kteří si jej opravdu dovedou užívat plnými doušky. Zároveň mě zamrzelo, že my Češi, pro samé starosti, zapomínáme žít a radovat se ze života.

I proto jsme pro vás připravili prázdninové vydání magazínu KULT*, které je plné inspirace, laděné festivalově a letně. Chceme vás tak pobídnout, abyste hodili všechny starosti virtuálního světa za hlavu a vyrazili na živý festival, užít si živou kulturu, hudbu, přátele, dobré jídlo a pití, letní vzplanutí a lásky.

Zkrátka vydejte se někam ven, radujte se a žijte svůj život naplno. Přeji vám živé prázdniny. 

„Každý národ má svůj jazyk, dokonce svůj mlsný jazyk. Poznej jeho jazyk; jez jeho jídla a pij jeho vína. Otevři se dokořán harmonii jeho rybiček a sýrů, oleje a uzenin a chleba a ovoce, v orchestrálním doprovodu jeho vín, jichž je tolik jako hudebních nástrojů.“                                   Karel Čapek, Výlet do Španěl

Editorial, léto, prázdniny, letní číslo magazín Kult* Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...
Článek
Film
Italská kinematografie proslula v průběhu své bohaté historie nejen...
Článek
Festival
Ocenění Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a...
Recenze
Divadlo
Když se řekne Bastard, tak si nejen pamětníci Městského divadla Brno...