Halininy gurmánské povídky na cestě kolem světa

Recenze nové knihy Haliny Pawlowské

Halina Pawlowská, Zájezd snů, knižní recenze, magazín KULT* Brno
Knihy

Zájezd snů je kniha plná povídek. Česká moderátorka a spisovatelka v optimisticky laděných příbězích uděluje humorem protkané praktické rady smíchané se specifickým moudrem a postřehy vycházejícími z jejích vlastních zkušeností.

Halina Pawlowská na necelých tři sta stranách vykresluje zážitky z  cestování, přičemž čtenářům radí, kde se dobře najíst, obléct, potkat galantního muže nebo zahlédnout místní celebritu.

Každá povídka je jedinečná, s  autobiografickými prvky. Autorka čtenářům dává možnost nahlédnout do jejího soukromí. Vrací se zpátky do dětství a mládí, kdy trávila čas s kamarády, až po současnost, kdy si užívá cestování s  rozrůstající se rodinou.

Řím, Paříž, Madrid, Budapešť nebo okolí jižní Moravy – na těchto a dalších místech Halina čtenáře doprovází. V  povídkách často popisuje složení, vzhled i chuť jídel, jež metaforicky přirovnává k všemocným věcem. Poznatky z gastronomie odlehčuje příhodami z osobního života, které ji při cestování potkaly.

Také čtěte
Kateřina Tučková, recenze Bílá voda, magazín Kult* Brno
Dlouho očekávaný přelomový román o ženách, víře a zlu.

Soubor povídek hýří optimismem a sarkasmem, přesto mi autorčino vyjadřování občas přijde jednotvárné. Povídkám chybí hloubka, která by čtenáře nutila k zamyšlení.

Zájezd snů bych zařadila do kategorie „letní četba k vodě“, u níž se nemusí přemýšlet. Jednotlivé povídky na sebe nenavazují, protože se odehrávají v  různých zemích i etapách spisovatelčina života. Halina Pawlowská má specifický styl vyjadřování, který nesedí každému. Osobně patřím mezi čtenáře, kteří její tvorbu příliš nevyhledávají. Autorka některými metaforickými podobiznami přiměje k pousmání, jindy je propast mezi dobrým humorem a pubertálními výrazy příliš hluboká.

Halina Pawlowská, Zájezd snů, knižní recenze, magazín KULT* Brno

Hodnocení: 55%

Zájezd snů
Halina Pawlowská
Rok vydání: 2022
Nakladatelství: Motto

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Tato drobná knížka se sice tváří poměrně nenápadně, ovšem obsahem je...
Recenze
Knihy
Kniha JÁ SU JÁ (ŽIVOT PO ŽIVOTĚ) je už druhou publikací, která...
Recenze
Divadlo
Legendární král Artuš, který na bájném hradě Camelot shromažďuje...
Recenze
Knihy
O něčem, co se údajně mělo stát, ale prakticky se nestalo. Možná proto...