Článek

Jak se psychicky připravit na festival?

Jak se psychicky připravit na festival, magazín Kult* Brno
Festival
Photo: László Mudra

Léto je obdobím pohody, užívání si sluníčka a času stráveného s přáteli. A jak lépe si užít letní radovánky než na festivalu? Ovšem i tyto příjemné chvilky mají svá úskalí. Strávit několik hodin v kuse na přímém slunci ve společnosti stovek lidí opojených alkoholem a vlnících se v rytmu hudby bývá náročné pro tělo i mysl. Proto pro vás máme tipy, jak se na festival připravit, abyste vše psychicky zvládli.

Festivalová sezona začíná už v květnu a táhne se skoro až do října. Za tu dobu můžete navštívit nepřeberné množství akcí s různorodou tematikou. Doba trvání festivalu bývá různá, ve většině případů záleží na programu. Na některých si dokonce můžete počet strávených dní navolit dopředu podle vlastních preferencí a podle toho si koupit vstupenky online. Budete díky tomu klidnější a vyhnete se dlouhému čekání u pokladny. Navíc ušetříte a lépe zhodnotíte, jaké věci si s sebou přibalit, a co je naopak zbytečnost. Pocitu psychického i fyzického komfortu napomůžou sluneční brýle, které vás ochrání před září slunečních paprsků i reflektorů. Jestliže se chcete vyhnout úpalu a úžehu, nezapomeňte si s  sebou přibalit pokrývku hlavy. Deštník s  pláštěnkou přispějí k pohodlí za deště. Na vícedenní festivaly si nachystejte různé vrstvy oblečení, které lze měnit nebo navrstvit podle počasí.

Také čtěte
Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
A oznamuje kompletní program pro osm zastávek, v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski. Letos v...

Pokud trpíte migrénami, nezapomeňte si povinnou lékárničku. Ani pilulky proti bolesti hlavy, průjmu či obvazy by v příručním batohu rozhodně neměly chybět. Konzumace alkoholu k festivalům tak trochu patří, přesto dbejte na pravidelný přísun i nealkoholických tekutin, umývejte si častěji ruce a zařaďte do jídelníčku i zeleninu s ovocem, ať se vyhnete zažívacím obtížím. Připravte se, že na rozloze, kde se akce pořádá, může být v jeden moment skutečně mnoho lidí. Dlouhodobý tělesný kontakt s  neznámými osobami může být proti srsti nejen introvertům. Na festivalu potkáváte různé typy osobností, takže rvačky, pokřiky nebo jiné formy konfliktů tu nejsou výjimkou. Lidé slabší povahy by měli počítat s  tím, že hluk úplně neztichne ani v noci, kdy spousta letních akcí teprve ožívá.

Můžete se setkat s tím, že někteří návštěvníci to přeženou s alkoholem, případně budou pod vlivem jiných drog, proto dávejte pozor na sebe i na všechny své věci. Vyhnete se tak velmi nepříjemným zážitkům. Pro příjemně strávené chvíle na letních festivalech je ale ze všeho nejdůležitější vypustit všechny starosti každodenního života. Čas strávený v  přítomnosti přátel a uším lahodící hudby je přesně to, co dělá festivaly tak atraktivními událostmi.

Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
Jak se psychicky připravit na festival, magazín Kult* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
Recenze
Knihy
Kniha JÁ SU JÁ (ŽIVOT PO ŽIVOTĚ) je už druhou publikací, která...
Rozhovor
Film
Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
Recenze
Divadlo
Legendární král Artuš, který na bájném hradě Camelot shromažďuje...