Na minutku

Langmajer, Prachař a Ramba se objeví ve videoklipu k písni od Juliana Záhorovského

Franta mimozemšťan, Julian Záhorovský, Jiří Langmajer, David Prachař a Tereza Ramba, magazín KULT*ino Brno
Hudba

Zpěvák Julian Záhorovský, známý svými písničkami pro úspěšné komedie, představuje svou třetí filmovou píseň. Po skládání hudby pro komedie z řady Po čem muži touží přichází s písní D1 pro film Franta mimozemšťan, v němž se objeví Jakub Prachař a Tereza Ramba v hlavních rolích.

Julian Záhorovský sdělil: „Je pro mě velkou poctou, že někdo, kdo točí film za omezený rozpočet a může vybrat prakticky kohokoli, dává tuto příležitost mně. Když jsem začal hrát na kytaru ve svých 15 letech, bylo mým snem napsat píseň, která by byla součástí závěrečných titulků filmu. Tenkrát to pro kluka, který se učil akordy ve sklepě, byl téměř nedosažitelný cíl. Nyní vydávám již třetí filmovou písničku. Jsem z toho nadšený a chtěl bych vyjádřit velké díky režisérovi Rudovi Havlíkovi za tuto příležitost. Nicméně nikdy není jisté, že píseň bude skutečně ve filmu použita."

Zpěvák pracoval na písni pro tento film od února minulého roku a pro tento projekt napsal celkem čtyři písně. Píseň D1 byla nakonec vybrána jako ta nejlepší. Záhorovský se snaží skládat písně, které by se daly hrát u táboráků a zajistily mu tak bližší kontakt s fanoušky. Videoklip k písni obsahuje ukázky z filmu Franta mimozemšťan, v němž excelují herci jako Jiří Langmajer, David Prachař a Tereza Ramba. Režii videoklipu zajišťuje Vít Hradil, který má za sebou řadu úspěšných klipů pro další hudebníky.