Malý princ hýří nápady, myšlenky knihy však nepředá

Divadelní recenze na muzikál Malý princ

Recenze muzikálu Malý princ v podání Jana Cíny, na motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho, Divadlo Bolka Polívky. Magazín KULT*
Divadlo
Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina.

Malý princ, muzikál v režii Šimona Cabana, opět vyprodal sál Divadla Bolka Polívky. Čím tato poetická inscenace nejvíce zaujme? A podařilo se vystihnout ducha slavné předlohy? Autoři si vytyčili nelehký úkol a uspěli jen částečně.

Již první pohled na scénu napovídá, že tato adaptace bude hýřit originálními nápady a různorodými rekvizitami. Křehká růže ztvárněná pomocí zlatavé fólie a větráku. Domýšlivý král zhmotněný díky neobvyklé kombinaci stínohry a projekce. Malý princ šplhající po nebeském dómu. To všechno jsou obrazy, které se vám vryjí do paměti. Silnou stránkou inscenace je také skvělý herecký i pěvecký výkon Jana Ciny, jehož malý princ je zároveň melancholický i dětsky naivní. Bohužel je třeba říct, že jako celek dílo příliš nefunguje a divák neznalý předlohy se může v ději snadno ztrácet. Také tempo je značně nevyrovnané.

Některé pasáže příběhu jsou uspěchaně přeskočeny bez patřičné pointy, například známá scéna s beránkem. Naopak jiné, třeba setkání malého prince s opilcem, jsou neúměrně natahované. Právě kvůli pomalejšímu tempu není inscenace příliš vhodná pro dětského diváka.

Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho je zrcadlem nesmyslného světa dospělých, kteří dávno zapomněli, co má v životě skutečnou cenu. Myšlenky předlohy i její emocionální hloubku se na jeviště přenést nepodařilo a přes všechnu originalitu a skvělý Cinův výkon je jen poetickou ilustrací, která ve vás vyvolá touhu znovu sáhnout po legendární knize.

Hodnocení: 65 %      

Malý princ
Divadlo Bolka Polívky
Psáno z představení z 1. 3. 2022

O představení

Divadla

Jakubské nám. 127/5, Brno

Další představení v místě

Top
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Top
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Top
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
D ětský román švýcarské spisovatelky Johanny Spyriové o děvčátku z hor...
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...