Na jméně záleží

Rozhovor s numeroložkou Renatou Unčovskou
Renata Unčovská, numeroložka, rozhovor, Magazín KULT* Brno
Vzdělávání

Přemýšleli jste někdy o změně svého jména? Jestli ne, po přečtení následujícího rozhovoru se to možná změní. Numeroložka Renata Unčovská (druhým jménem Renata Tara) vypráví, co všechno může za takovým rozhodnutím stát i jaké to má výhody.

Jak dlouho se věnujete různým oblastem ezoteriky, například karmě jména? Jak moc dokáže ovlivnit jméno člověka jeho život?

Ezoterice se věnuji více než dvacet let. Nejprve jsem se věnovala své rodině, a když děti vyrostly, z mého koníčku se stalo mé vysněné povolání. Jménům se intenzivněji věnuji posledních deset let.
Jméno, které nosíme, a nemyslím jen křestní, ale celé i s příjmením, má na člověka opravdu velký vliv. Abych to vysvětlila – každá věc, každý člověk i každé písmeno vyzařuje určitou energii. Každé písmeno má svou nominální hodnotu – tudíž se dá spočítat. Ve 12. století vznikla karmická kabala, jejíž vzorec byl později použit pro rozbor jména. S pomocí tohoto výpočtu se dá zjistit, jak je vaše jméno karmicky zatíženo. Jedná se o rozsáhlý rozbor, obsahuje 15 až 20 čísel, která se různě sčítají a posuzují. Karmickým zatížením se myslí to, kde vám uniká energie a kde máte pozastavené štěstí – jednoduše řečeno. První známkou karmického zatížení vašeho jména je stav, kdy se v nějaké životní oblasti (vztahy, práce, láska, finance, zdraví...) točíte v kruhu, stále se vám nedaří, udělali jste možné i nemožné, ale pořád jste na začátku.

V čem přesně spočívá vaše práce? A co všechno vám klient musí o sobě sdělit?

Smyslem mé práce je zjištění, zda člověku jeho jméno energii dává, nebo bere. Pokud zjistím,
že je karmicky zatížené, pracuji s klientem na změně jména. Někdy stačí změnit jedno písmeno, někdy je potřeba přidat druhé křestní jméno, někdy pomůže vrátit se k rodnému příjmení (ženy po rozvodu nosí příjmení, které je zatěžuje už jen tím, že není aktuální). Je to opravdu individuální a možností je několik. Nejraději tvořím nová jména pro miminka – aby se dítěti v životě dařilo dobře. Správným výběrem jména si rodiče ušetří mnoho problémů, které mohou špatným výběrem nastat. O klientovi nepotřebuji vědět vůbec nic, stačí mi jeho křestní jméno a příjmení – a já mu řeknu, co žije. Velmi často od klientů po rozboru jejich jména slyším: „Ano, tohle je můj život.“

Renata Unčovská, numeroložka, rozhovor, Magazín KULT* Brno

Proč bychom měli věřit tomu, že pár písmen dokáže ovlivnit náš život?

Už jsem zmínila, že vše je energie. Na tomto světě má každý své jméno – je to něco jako čárový kód na zboží. Jak jsme se nechali na tento svět zapsat (rodným listem, občanským průkazem), takové energie nám bude svět dodávat, dokud to nezměníme. Co je psáno, to je dáno...

Můžete se s námi podělit o konkrétní příběhy, které vedly ke změně jména?

Změna jména vám otevře nové životní oblasti, o kterých jste ani netušili, posune vás kupředu, tam, kam byste se se zátěžovým jménem nedostali. Stává se, že někteří klienti po změně konečně dají sami sebe na první místo, začnou si plnit své sny, protože ve většině případů plnili sny někoho jiného. Mám pro to takovou formulku – z šedých myší se stávají lidé se zářícíma očima, barevní, duhoví lidé.
Příběhy lidí a jejich proměn by vydaly na knihu. Tak jen ve zkratce: maminka donosila po výběru správného jména zdravé dítě; muž konečně utnul smůlu v rodě, kde muži umírali předčasně, protože se jméno předávalo z pokolení na pokolení; lidé našli životní partnery, se kterými jsou konečně šťastní; našli práci, která je naplňuje atd.

V jakých životních situacích se na vás klienti obracejí?

Většinou když nejsou se svým jménem spokojeni, a v 80 procentech případů mají pravdu, protože intuice jim radí dobře. Pak je to právě v situacích, kdy se jim v životě nedaří, a i když na sobě hodně pracovali, nikam se neposunuli. Nebo když očekávají přírůstek do rodiny – chtějí pro své dítě jen to nejlepší. Já bych rozbor jména ještě doporučila ženám před svatbou – zda si novým příjmením polepší, nebo pohorší. Příjmením si totiž přitahujeme karmu daného rodu. Několikrát už jsem pomáhala s kompletní změnou jména, a to při změně pohlaví. Nebo když chtěl někdo umělecké jméno pro svou tvorbu, své podnikání atd.

V jakých oblastech taková změna může přinést pozitivní výsledky?

Změna jména přinese pozitivní výsledky v člověku samotném, jeho život se stává pestřejší, zábavnější a má štěstí na lidi – mám na mysli lidi, kteří nás někam nasměrují a kteří ukáží, že nic není nemožné.

Komu byste rozbor jména doporučila?

Doporučila bych to naprosto všem. „Kdo zná sám sebe, tomu se otevře svět neomezených možností.“

Renata Unčovská, numeroložka, rozhovor, Magazín KULT* Brno
Renata Unčovská. Magazín KULT* Brno
Renata Unčovská

se věnuje numerologii, datu narození, karmě jména, výkladu karet, meditacím, seminářům – to vše v duchovním centru Zahrada duše na Vysočině v malebné vesničce Vír. Hostuje na různých přednáškách a festivalech v Litomyšli, Jihlavě a Brně. Spoustu informací najdete na jejích stránkách renata-tara.cz

Celoroční předplatné magazínu KULTINO* Brno

Roční předplatné

4x do roka do vaší poštovní a e-mailové schránky

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
Rozhovor
Film
Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
Top
Rozhovor
Hudba
Housle nebo kytara a písně, které posluchače upoutají nejen melodiemi...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...