Někdo cizí v domě přináší poutavé zvraty

Recenze audioknihy Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě, audiokniha, recenze, magazín KULT* Brno
Knihy

Audiokniha Někdo cizí v domě vykresluje thrillerový příběh oblíbené kanadské spisovatelky Shari Lapeny, vyprávěný známými českými herci. Autorka znovu potvrdila své nadání a vytvořila spletitý příběh plný napětí, prvků psychologie a podezření až do samotného konce, který překvapí i otrlé čtenáře detektivek.

Někdo cizí v domě představuje thrillerové drama z rodinného prostředí, v němž si nikdo nemůže být jistý, zda skutečně zná své nejbližší. Hlavní postavou je Karen Kruppová, která žije se svým manželem Tomem poblíž New Yorku. Jsou spolu šťastní, avšak jednoho dne se celý jejich život, jak ho doposud znali, obrátí vzhůru nohama. Tom přijde domů a zjistí, že Karen bez jakékoli zprávy zmizela. Nezamkla dům, nevzala si telefon ani kabelku a očividně ve spěchu někam odjela svým autem. Vyděšený muž zavolá na policii, kde mu sdělí, že Karen utrpěla vážnou autonehodu v  odlehlé a  nebezpečné části města a nyní leží v nemocnici s amnézií, o níž ani lékaři netuší, kdy odezní.

Někdo cizí v domě, audiokniha, recenze, magazín KULT* Brno

Přestože Tom pociťuje úlevu, že je Karen na živu, nemůže se zbavit vtíravého pocitu nedůvěry a  podezření, které vůči ní začne chovat. Tomova nejistota a obavy každým okamžikem stoupají a  postupně si začne uvědomovat, že toho vlastně o  minulosti své ženy příliš neví. Když poté policie přijde se zprávou, že nedaleko místa nehody došlo v  přibližně stejnou dobu k  vraždě neznámého muže, napětí mezi Tomem a  Karen začne nepříjemně houstnout a  časté návštěvy vyšetřovatelů v  jejich domě vše akorát zhoršují. Karen se také svému muži svěří, že si již delší dobu všímá, že jsou jejich věci po příchodu z práce jinak, než jak je tam ráno zanechali, a má strach, že k nim někdo již delší dobu tajně chodí. 

Také čtěte
Kde jsi, když nejsi,Radka Třeštíková, Motto, recenze, knihy, books, magazín KULT* Brno
Kde jsi, když nejsi je beletristickým románem jedné z nejznámějších českých spisovatelek Radky...

Příběh zdánlivě obyčejného manželského páru tak nabírá na dynamice a  napětí a  čtenář si není do poslední chvíle jistý, zda jsou Tomovy obavy opodstatněné a  Karen skutečně něco skrývá a  byla by schopna některého z  činů, z  nichž je podezřelá, anebo je pouhou obětí nešťastné shody okolností. Ve vyprávění se objevují také další postavy, jejichž úmysly nejsou zcela jasné, a společně s vyšetřováním tak vytvářejí komplikovanou dějovou linku, protkanou dávnými tajemstvími, lží a touhou dosáhnout svého, při níž je nejeden člověk ochoten zajít až za pomyslnou hranici.

Někdo cizí v domě, audiokniha, recenze, magazín KULT* Brno

Kniha je napínavá a  dokáže čtenáře snadno vtáhnout do děje, který je přiměje zpochybňovat vše, co se o jednotlivých postavách dozví. Obsahuje prvky psychologického napětí, které postupně poodkrývá mysl různých aktérů, a s tím, jak se stále více objasňují dávná tajemství, můžeme také sledovat pokřivené motivy chování protagonistů, které poutavým způsobem vedou k rozuzlení. Audioknihu Někdo cizí v domě namluvili Martina Hudečková Libor Hruška, jejichž hlasy a styl přednesu se k žánru i povaze románu hodí a dobře dokreslují jeho podmanivou atmosféru.

Někdo cizí v domě, audiokniha, recenze, magazín KULT* Brno

Hodnocení: 70%

Někdo cizí v domě - audiokniha
Shari Lapena
Témbr, 2023

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
D ětský román švýcarské spisovatelky Johanny Spyriové o děvčátku z hor...
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...