Článek

Plánování i bezpečnost. Co byste měli vědět před návštěvou festivalu

Co byste měli vědět před návštěvou festivalu, festival, rady,léto, zábava, fesťák,magazín KULT* Brno
Festival

Hudební festivaly jsou skvělým způsobem, jak trávit čas s přáteli, objevovat novou hudbu a získat nezapomenutelné zážitky. Než se však vydáte na festivalové pole, je dobré vzít v úvahu několik důležitých věcí.

Plánujte od A do Z

Zjistěte si informace o  festivalu, jako je jeho délka, lokalita, pořadatelé nebo vystupující umělci. Ověřte si, jestli si můžete přinést vlastní jídlo a pití a zda platí nějaké omezení týkající se věku. Plánování dopředu vám pomůže předejít případným nepříjemnostem a  zajistí, že si festival užijete naplno.

Zabalte si správné oblečení a doplňky

Před odjezdem na festival je důležité přibalit si vhodné oblečení a další vybavení, které vám umožní cítit se pohodlně a v bezpečí. Myslete na praktické věci, jako jsou pohodlný stan, spací pytel, hygienické potřeby nebo ochrana proti slunci (krém na opalování, sluneční brýle, klobouk nebo kšiltovka). Nezapomeňte si vzít i trendy oblečení: vzdušné šaty, plavky, otevřené pantoflíčky atd. Pro zvěčnění nezapomenutelných okamžiků si přibalte také nabíječku na mobil.

Co byste měli vědět před návštěvou festivalu, festival, rady,léto, zábava, fesťák,magazín KULT* Brno

Myslete na své zdraví

Pobyt na festivalech je zábavný, ale může být z  dlouhodobého hlediska zdravotně náročný. Ujistěte se, že máte vždy po ruce dostatek vody a pravidelně pijete hlavně v horkých slunečných dnech. Přibalte si do batůžku i zdravé zobání ve formě proteinových tyčinek nebo sušeného ovoce, abyste měli dostatek energie. Nepodceňujte důležitost spánku. Snažte se dostatečně odpočívat. Relaxování propojte se sezením pod slunečníkem ve stínu. Během dne se alespoň na malou chvíli vyhněte příliš hlasité hudbě, ochráníte tak svůj sluch.

Dbejte na bezpečnost

Na festivalu je vždy důležité pamatovat na svoji osobní bezpečnost. Mějte své cennosti neustále v bezpečí. Peněženku, batoh nebo kabelku noste vždy u sebe. Vezměte si jen minimum hotovosti, a pokud to bude na festivalu možné, plaťte kartou. Telefon se snažte mít vždy co nejvíce nabitý.

Co byste měli vědět před návštěvou festivalu, festival, rady,léto, zábava, fesťák,magazín KULT* Brno

Užijte si to!

V  neposlední řadě si hudební festival naplno užijte. Uvolněte se a vězte, že vás dost možná čeká zážitek na celý život. Zapomeňte na starosti všedního dne a soustřeďte se na hudbu, tanec a  setkávání se s  novými lidmi. Buďte otevření novým zážitkům a  nechte se unášet pohodovou festivalovou atmosférou

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...
Článek
Film
Italská kinematografie proslula v průběhu své bohaté historie nejen...
Článek
Festival
Ocenění Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a...
Recenze
Divadlo
Když se řekne Bastard, tak si nejen pamětníci Městského divadla Brno...