Na minutku

Přelomové „mínus“ Eda Sheerana?

Album Minus, Subtract, Ed Sheeran, Magazín KULT* Brno
Hudba
Nové album Eda Sheerana "mínus" je završením jeho desetileté práce i odrazem posledních dvou let jeho osobního života.

Anglický písničkář s Irskými kořeny Ed Sheeran se prosadil už v roce 2011, kdy vydal debut označený znaménkem „+“. Za vydařenou prvotinou si pozici jednoho z nejpopulárnějších interpretů planety upevnil druhým albem „x“, které mu vyneslo řadu ocenění včetně dvou cen Grammy za písničku Thinking Out Loud.

Další deska „÷“ se v roce 2017 stala celosvětovým bestsellerem, který v digitálním prostředí zlomil snad všechny možné rekordy. Novým albem označeným znaménkem „-„ (anglicky tedy Subtract) Ed Sheeran sérii tzv. matematických alb završuje. Jak sám prozradil, zárodky desky vznikaly v průběhu posledních deseti let, kdy se snažil vymodelovat dokonalé akustické album s jasnou vizí toho, jak by mělo znít.

Bohužel, v té době nemohl počítat s rokem 2022, v němž přišly události, které radikálně změnily jeho život. Ve věku třiceti let zemřel jeho blízký přítel, Sheeranově těhotné manželce diagnostikovali tumor, a aby toho nebylo málo, sám Ed byl nucen před soudem obhajovat autorství svých písní. Všechny tyto podněty nakonec změnily nejen jeho duševní zdraví, ale také způsob, jakým nahlížel na hudbu.

Začátek prodeje alba je plánován na 4. května 2023. Přeobjednat si jej můžete zde.