Sebeprezentujeme se všichni, všude a každý den

Rozhovor s hercem, moderátorem a specialistou na komunikační dovednosti Petrem Vojnarem
Petr Vojnar, moderátor a lektor, rozhovor, magazín KULT* Brno
Vzdělávání

Možná vás občas napadne, že by nebylo špatné, naučit se správnou rétoriku, držení těla, gestikulaci či mimiku. Dokázat pracovat se svým strachem či trémou, když máte promluvit před více lidmi. Jak zaujmout posluchače? Přesvědčit je, mluvit plynule a sebejistě na kameru? Pokud se naučíte ovládat komunikační dovednosti, ostatní budou chtít být jako vy a být s vámi. Herec a moderátor, ale dnes hlavně specialista na komunikační dovednosti Petr Vojnar nabízí způsob, jak toho všeho docílit. Srozumitelně a na první pohled vlastně i jednoduše.

Co vás přivedlo k podnikání právě v oblasti vzdělávání?

Když jsem se etabloval jako moderátor a herec a prakticky od osmnácti jsem se úspěšně živil sebeprezentací, rétorikou a řečí těla, začali za mnou chodit lidé, kteří měli v této oblasti problém a potřebovali, abych jim poradil. Ať v osobní rovině nebo je připravit na pracovní pohovor, prezentaci, prodej a podobně. Tehdy jsem zjistil, že mi to jde a baví mě to, ale hlavně to těm lidem přináší úspěch. Že to řeší jejich problémy.
Proto jsem se začal na tuhle oblast soustředit a nějakých deset let ji postupně rozvíjel. Pak přišel čas covidu, kdy jsem začal uvažovat nad dalším směřováním. Myšlenku na svou nynější Akademii jsem sice v hlavě nosil už dlouho, ale potřeboval jsem jí dát širší rozměr, vytvořit z ní komplexní know-how a dát jí nějaký uchopitelný a komerční rámec.

Založil jste SEBA Akademii. Co se skrývá pod slovem SEBA?

Když jsem vymýšlel název, potřeboval jsem něco krátkého a zároveň jsem chtěl, aby to nejlépe pro mě mělo i osobní přesah. A protože se můj syn jmenuje Sebastian, tak první, co mě napadlo, bylo SEBA. Navíc se ze svých klientů snažím vytvořit sebevědomé řečníky. Tak jsem spojil SEB ze sebevědomého a A z akademie.

Co si čtenáři KULTu můžou představit pod slovy „unikátní know-how“?

Když jsem se začal soustavněji věnovat tomu, co dnes provozuji v SEBA Akademii, všiml jsem si, že konkurence to své know-how má vesměs vyčtené z knih, nebo také „naškolené“ a teď to jenom bez zásadní přidané vlastní hodnoty předávají dál.
Unikátnost mého know-how je tedy v tom, že jsem vycházel primárně ze své vlastní praxe a věcí, které jsem převzal z teorie, je opravdu minimum. Moje know-how vychází z toho, co jsem zažil, vyzkoušel, kde jsem selhal. A vedle toho je kontakt s mými klienty, kteří mají unikátní problémy a já se je snažím vyřešit. Takže se mé know-how neustále rozrůstá. Je to kombinace vlastních praktických zkušeností a také už více jak tisíce mých klientů.

Petr Vojnar, moderátor a lektor, rozhovor, magazín KULT* Brno

Kdo je váš typický zákazník?

Z obchodního hlediska především manažer, obchodník nebo politik, který potřebuje získat dar řeči, aby mohl podle svých potřeb působit na lidi, prodat svůj produkt nebo vést kolektiv – firmu.
Pak je tu ale druhé hledisko, a tam může být mým zákazníkem každý, kdo mluví. Chcete například zaujmout, když jdete žádat o práci. Nebo vypadat při pohovoru důvěryhodně. Přesvědčit ostatní o svém názoru, něco prodat. To jsou jen ty nejznámější modelové situace. Sebeprezentujeme se totiž všichni, všude a každý den.

Jakou máte se SEBA Akademií vizi do budoucna?

Mým cílem je vytvořit z ní „opravdovou“ formu akademie, kde by po mém boku působili další specialisté, jako se to v menší míře děje již nyní. Také by nemusela fungovat výhradně jen na obchodní bázi. Rád bych komunikační dovednosti zpopularizoval jako nauku. Jako problematiku, o které tušíte, že existuje, že má své náležitosti, a vy budete vědět, jak je správně použít v jakékoli komunikační interakci, kterých denně zažíváte desítky, někdy i stovky. Že když to uděláte, váš život se radikálně zlepší.

Petr Vojnar, moderátor a lektor, rozhovor, magazín KULT* Brno
Petr Vojnar (*1976)

se narodil v Praze a na komunikační dovednosti a mediální prezentaci se specializuje již přes deset let. Jako profesionální řečník a moderátor své klienty při výuce komunikačních dovedností učí, jak se co nejrychleji stát skvělým rétorem a dokázat co nejlépe prodat sám sebe.

Celoroční předplatné magazínu KULTINO* Brno

Roční předplatné

4x do roka do vaší poštovní a e-mailové schránky

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Film
Když byl kvůli špatné statice budovy uzavřen hlavní sál Univerzitního...
Top
Rozhovor
Volný čas
Klára Vodičková Nevečeřalová je kočičí psycholožka, která se tréninku...
Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...
Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...